Home / Aktualności / Wsparcie klawiatury i myszki dla Xbox One już niebawem

Wsparcie klawiatury i myszki dla Xbox One już niebawem

Polski oddział Microsoftu przypadkiem przedwcześnie potwierdził wsparcie klawiatury i myszki dla swojej konsoli Xbox One. Chociaż wiadomość szybko zniknęła i nie została potwierdzona przez inne oddziały tej firmy, to jednak źródło pochodzenia mówi samo za siebie.

Mimo, ze obecność peryferiów jak wspomniana klawiatura i myszka w konsolach nie jest niczym nowym, to zarówno Microsoft jak i Sony, nie inwestowali w te rozwiązania zbyt dużo czasu i pieniędzy. Tym razem wygląda na to, ze gigant z Redmond po unifikacji pecetowo-konsolowego systemu Windows 10 ma zielone światło aby rozpocząć ekspansje tego typu peryferiów dla swojej konsoli.

Nie można tez zapominać o kilku ważnych aspektach wsparcia klawiatur i myszek dla Xbox One. Po pierwsze, muszą je wesprzeć sami producenci aplikacji i gier dla Xbox One, a po drugie i chyba najważniejsze, rozwiązanie te muszą zaadoptować przede wszystkim sami gracze. Sami zapewne macie zapewne swoje preferencje co do klawiatury / myszki czy tez pada nawet jeśli chodzi o pecetowe gry. Tu może być podobnie.

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.