Home / Aktualności / World of Tanks na Xbox 360

World of Tanks na Xbox 360

Wargaming ogłosił w dniu dzisiejszym, że gra World of Tanks pojawi się na Xbox 360, pieczętując tym samym swój debiut na konsolach. Wyprodukowana od podstaw, specjalnie z myślą o konsoli Microsoftu, World of Tanks: Xbox 360 przybliży drużynową grę akcji oraz przystępność gatunku Free-to-Play dziesiątkom milionów graczy skupionych w usłudze Xbox LIVE na całym globie.

Opisywana gra jest przygotowywana przez Wargaming West (studio znane wcześniej jako Day 1 Studios) i zostanie wydana przez Microsoft. Użytkownicy będzie dostępna zarówno dla graczy ze srebrnym, jak i złotym kontem w usłudze Xbox Live*. Tytuł będzie miał gruntownie przemodelowań sterowanie, matchmaking, nowy interfejs użytkownika i wiele innych cech, tak aby w pełni wykorzystywać możliwości technologiczne i internetowe konsoli Xbox 360.

Podczas trwania otwartej bety World of Tanks: Xbox 360 gra zawierać będzie czołgi amerykańskie oraz niemieckie. Wargaming ma szerokie plany, by regularnie dostarczać nowych aktualizacji i treści w grze już od dnia jej premiery.

– Wargaming od zawsze szukał nowych dróg i sposobów, aby trafiać z naszymi grami do nowych użytkowników i na owe platformy” – powiedział Victor Kislyi, prezes Wargaming. – Partnerstwo z Microsoftem i nasza droga ku bardzo popularnej konsoli Xbox 360 pozwoli milionom nowych graczy doświadczyć fenomenu World of Tanks i jakości, która uczyniła grę globalnym fenomenem.

O użytkowniku Łukasz Szałas

Pasjonat motoryzacyjny i komputerowy. Wieloletnia praktyka w konfiguracji zestawów komputerowych poparta dogłębną wiedzą z zakresu informatyki.