Home / Aktualności / gry / Wiedźmin 3: Dziki Gon – Poradnik

Wiedźmin 3: Dziki Gon – Poradnik

Rozwój postaci

witcher3_rozwoj postaci

 Staraj się rozwijać swojego Geralta w konkretnym kierunku – nic nie stoi na przeszkodzie, aby zainwestować kilka dodatkowych punktów w umiejętności z innego drzewka, ale zachowaj skupienie na tym, co chcesz osiągnąć.

 

To napisawszy, każda ścieżka jest jak najbardziej „grywalna”, nawet na najwyższym poziomie trudności. Wybierz więc samodzielnie, czy chcesz polegać na swoim mieczu (a jeśli tak, to czy preferujesz styl szybki, czy wolny, ale bardziej destrukcyjny?), znakach, czy alchemii, olejach i petardach.

 

Nie zrób tego samego błędu, co wielu innych i pamiętaj o tym, że odblokowane umiejętności trzeba jeszcze aktywować! W tym celu umieść daną umiejętność w wolnym slocie po prawej stronie na ekranie rozwoju postaci.

 

W kwestii mutagenów, sprawa jest prosta. Dopasowujesz mutagen tak, aby jak najwięcej z trzech „przypisanych” mu umiejętności było jego koloru. Jaki dokładnie mutagen wybrać? Oczywiście, ten najsilniejszy!

 

Swój pancerz również dopasuj pod swój styl gry. Będąc głównie szermierzem nie opłaca się nosić lekkich zbroi, a stosując zamaszyste ataki warto rozważyć założenie ciężkiego pancerza.

 

Znak Aksji może można wykorzystać na wiele sposobów. Poza spowalnianiem i dezorientacją przeciwników, pozwala on również na chwilowe przejmowanie nad nimi kontroli (na wyższych poziomach), przez co będą walczyć po stronie Geralta. Aksji przydaje się również podczas rozmów, gdzie odpowiednio wysoki poziom tego znaku pozwala na uniknięcie rozlewu krwi lub zdobycie poufnych informacji. Można go użyć również podczas jazdy konno, celem uspokojenia Płotki.

 

 

  1. Wstęp
  2. Porady ogólne
  3. Świat
  4. Walka i ekwipunek
  5. Rozwój postaci
  6. Epilog