Home / Aktualności / Wiedźmin 3 Dziki Gon opóźniony do maja 2015 roku

Wiedźmin 3 Dziki Gon opóźniony do maja 2015 roku

Wiedzmin 3 dziki gon
Według najnowszego oświadczenia od studia CD PROJECT RED, Wiedźmin3 Dziki Gon nie pojawi się jak planowano, a raczej w okoliczach maja przyszłego roku  a dokładniej 19 maja.. Miał on się początkowo pojawić się pod koniec 213, następnie w lutym 2014 a teraz jeszcze póżniej. To z pewnością smutna wiadomość na rzeszę graczy na całym świecie wyczekującą tego tutułu z niecierpliwością.

Powodem tych opóźnień ma być duża złożoność gry oraz rzmiar świata w niej ukaanego. Developerzy chcą aby wszystkie kluczowe funkcje gry działały bez zarzutu przed premierą gry. Jest to poniekąd uzasadnione mając Assasin’s Creed Unity za przykład, i późniejsze problemy graczy z tym tytułem.

CD Projekt RED opublikowało oficjalne przeprosiny i takie właśnie wyjaśnienie:

Od początku tworzenia gry Wiedźmin 3 Dziki Gon, wiedzieliśmy że będzie to tytuł bardzo ambitny. Chcieliśmy, i nadal tego pragniemy dać graczom niesamowite wrażenia w tym epickim, otwartym świecie.

Wielkość świata, oraz jego złożoność to kluczowe funkcje tej gry, któe odbiły się na czasie jej przygotowywania. Teraz już pod koniec przygotowywania Wiedźmina 3: Dziki gon widzimy ile szczegółów wymaga poprawienia.

Dlatego, że ten tytuł jest dla nas jednym z najważniejszych w portfolio firmy, chcemy być zupełnie pewni, że wszystko jest tak jak należy. Mając to na uwadze, postanowiliśmy przesunąć premierę gry na 19 aja 2015.

Chcielibyśmy z  powodu tych opóźnień ponownie przeprosić wszystkich graczy. Jest to dla nas bolesna lekcja, ale jak widać musieliśmy jej doświadczyć. Stałosię tak dlatego,że chcemy Aby Dziki Gon był najlepszym RPG w jaki kiedykolwiek graliście. Przepraszamy, prosząc was o odbudowanie zaufania w stosunku do nas. Doceniamy waszą cierpliwość.

Zarząd CD PROJEKT SA

Naszym zdaniem jest to bardzo uzasadnione opóźnienie. Wierzymy również, że Wiedźmin 3 Dziki Gon będzie niesamowitą grą, w której granie spędzimy długie godziny. Pozatym mając na uwadze poprzednie części tej gry nie mamy wątpliwości, że najnowsze wcielenie Wieźmina będzie hitem. A jakie jest wasze zdanie na ten temat?

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.