Home / Aktualności / Wczesna prezentacja Windows 9 Treshold juz jesienią

Wczesna prezentacja Windows 9 Treshold juz jesienią

windows 9 treshold preview
Windows 9 Treshold w postaci technology preview według informacji ma pojawi się już tej jesieni a dokładnie w okolicach września lub października.

Kolejny system operacyjny Microsoftu jeśli wierzyć doniesieniom ma porzucić znany z Windows 8 kolorowy wygląd kafelków. Długo oczekiwany powrót menu start znanego z Windows 7 w Windows 9 ma współgrać lepiej z kafelkowym stylem Metro. Jak lepiej, okaże się już niebawem.

Menu Start był i jest oczekiwany gdyż wprowadził do wcześniejszych wersji systemów operacyjnych Microsoftu pewien porządek pracy, choć z drugiej strony dotykowy system Windows 8 i nadchodząca 9-tka aż tak dobrze z niego by nie korzystała.

Kolejną funkcją, która może się pojawić w Windows 9 będzie wirtualny desktop mający zastąpić Charm bar (Dodatkowy pasek narzędzi, który podczas pracy z systemem Windows 8 pojawia się po prawej stronie ekranu). Charm bar jest jednak dosyć przydatny przy założeniu, że używamy dotyku a nie klawiatury czy myszki.

Różne źródła podają iż Windows 9 Treshold będzie jednak posiadał aplikacje ze stylem Metro i paskiem Charm bar. Wersja rozwojowa Treshold posiadać ma także optymalizacje dla nie-dotykowych czy hybrydowych urządzeń.

Windows 9 Treshold ma jak wspomnieliśmy pojawić się w wersji preview (prezentującej aktualny postęp prac) pod koniec roku. Oczekuje się, że wrzesień lub październik będzie jedną z dwóch prezentacji tak aby kolejna odsłona ujrzała światło dzienne już na wiosnę przyszłego roku.

A czy wy czekacie na najnowsze okienka, lub może należy już mówić o kafelkach? Jakiego systemu operacyjnego używacie w tej chwili?