Home / Aktualności / Valve potwierdza zaangażowanie AMD w Steam Machines

Valve potwierdza zaangażowanie AMD w Steam Machines

Valve logo

Firma Valve oficjalnie potwierdziła, że Steam Machines będą napędzane przez sprzęt firmy AMD. Ma to sens chociażby ze względu na otwarcie Valve na sprzęt innych producentów do swojej konsoli niż tylko swój własny. Na potwierdzenie chcemy przytoczyć wypowiedź Douga Lombardiego z Valve odnośnie tego tematu:


„W ostatnim tygodniu umieściliśmy specyfikacje techniczne pierwszego rzutu naszych prototypów Steam Machine. Choć karty graficzne, które wybraliśmy do tych prototypów, pochodzą od firmy  Nvidia, to nie oznacza to, że Steam Machines będą wyposażone tylko w sprzęt tej firmy. W 2014 roku na rynku będą dostępne Steam Machines z podzespołami produkowanymi przez firmy AMD, Nvidia i Intel.

Firma Valve blisko współpracowała ze wszystkimi trzema koncernami, aby zoptymalizować ich sprzęt pod kątem systemu SteamOS, i będzie dalej to robić w dającej się przewidzieć przyszłości.”

Pozostaje nam teraz czekać na więcej informacji o specyfikacji konsoli Steam z wykorzystaniem podzespołów od AMD. Czy będą one podobne do tych z konsol Xbox One czy PlayStation 4 to się okaże.