Home / Aktualności / Trzecia rocznica systemu Windows Phone już za nami

Trzecia rocznica systemu Windows Phone już za nami

Dell Venue Pro WP7W piątek Windows Phone obchodził swoje trzecie urodziny. Prezentacja nowego OS-u z kafelkowym interfejsem Metro UI (później Modern UI) odbyła się bowiem dokładnie 11 października 2013 roku, zaś pierwsze mobilne urządzenia z tym systemem zaczęły trafiać na rynek niespełna dwa tygodnie później tj. 21 października.

Nasz jubilat zastąpił wówczas w ofercie Microsoftu wysłużony już wówczas system operacyjny Windows Mobile, który nawet obecnie ma swoich zagorzałych zwolenników. Nowość z Redmond miała okazać się strzałem w dziesiątkę, niemniej do dziś nie zanosi się by ”kafelki” miały zrewolucjonizować rynek mobilnego oprogramowania, gdzie niepodzielnie z udziałem wynoszącym około 70-procent prym wiedzie system Google Android.

Joe Belfiore - urodziny Windows Phone
Do myślenia daje również fakt, że o opisywanej rocznicy przypomniał jedynie na portalu Twitter Joe Belfiore, który w firmie Microsoft jest vice dyrektorem i menadżerem programu Windows Phone.Być może Redmond niezadowolone z udziału w rynku jaki posiada Windows Phone powstrzymał się od hucznego ”odtrąbienia” trzecich urodzin swojego dziecka.

Źródło: Neowin.net