Home / Komputery Stacjonarne / Chłodzenie powietrzne / Thermalright Macho 120 SBM – duży może więcej

Thermalright Macho 120 SBM – duży może więcej

Thermalright Macho 120 SBM

Jak zapewne przekonaliście się już, rozmiar ma znaczenie i dlatego Thermalright Macho 120 SBM – nowy cooler powietrzny wprowadzany na rynek ma szansę na „wielki” sukces.

Będący nieco bardziej skondensowaną wersją rynkowego hitu Thermalright Macho 120 Rev. A, cooler jest nieco węższy a tym samym powinien zmieścić się w obudowach typu Mini-ITX or Micro-ATX. To samo powinny potwierdzić jego wymiary 130 x 101 x 150 mm.

Thermalright zmodyfikował także zastosowany  w Macho 120 SBM, 120 mm wentylator PWM, który jest teraz w stanie zapewnić jeszcze bardziej odpowiedni przepływ powietrza, a tym samym właściwości chłodzące.

Design nowego cooler stosuje sprawdzoną w produktach rodziny Macho konstrukcję, dzięki czemu takie podzespoły jak moduły pamięci RAM nie będą z nim kolidować.

 Pięć 6mm niklowanych rurek cieplnych, w połączeniu z 30 żeberkami radiatora zapewni zaś najlepsze odprowadzanie ciepła z powierzchni procesora. Do tego należy dołożyć efektywnie wyglądające anodyzowane górne żeberka. 

Należy też wspomnieć, że żeberka zapełniają szczególnie niski stopień oporu powietrza, w związku z czym możliwe stało się zastosowanie jeszcze bardziej cichego, wolnoobrotowego wentylatora. Ten może się teraz obracać z prędkościami w przedziale 300 – 1300 obr./min.

Warto wspomnieć na koniec, że kosztujący 43 euro cooler Thermalright Macho 120 SBM jest w stanie zapewnić przepływ powietrza 21.9 – 94.8 m³/godz, a tym samym jest idealnym coolerem do zadań specjalnych, łączących zarówno wydajność, ciszę z dobrą ceną. 

Thermalright Macho 120 SBM 03 Thermalright Macho 120 SBM 02 Thermalright Macho 120 SBM 01