Home / Peryferia / Klawiatury / Tesoro Lobera Spectrum – mechaniczna klawiatura z indywidualnym podświetleniem

Tesoro Lobera Spectrum – mechaniczna klawiatura z indywidualnym podświetleniem

Tesoro Lobera Spectrum 01Muszę powiedzieć, że dawno nie widziałem tak dobrej i ciekawie wyglądającej klawiatury jak Tesoro Lobera Spectrum, która właśnie została zapowiedziana.

Ta mechaniczna klawiatury jest wyposażona w podświetlenie diodami LED w pełni kolorów RGB, oferuje 9 różnych efektów świetlnych, oraz możliwości nagrywania błyskawicznego zapisu każdego klawisza i gniazda USB pass-through, ponad ciekawy wygląd i wysoką jakość wykonania.

Tesoro Lobera Spectrum

Efekty wizualne jakie dostarczają diody LED klawiatury Tesoro Lobera Spectrum, to m.in ściemnianie, pełne podświetlenie, spust, plusk (jak wora rozpryskująca się po wrzuceniu czegoś do niej), fajerwerki, promieniowanie, fala, i tęcza.  Podświetlenie można dostosować do każdego z klawiszy indywidualnie z 5 różnymi poziomami jasności i 5 oddzielnymi profili do ich przechowywania.

Jednym z najbardziej imponującymi bajerami jakie znalazły się w tek klawiaturze Tesoro jest funkcja tańczenia klawiszy w rytm muzyki, co sprawi, że słuchanie muzyki nabierze zupełnie nowego wymiaru (przynajmniej dopóki nie przyzwyczaisz się do tego).

Większość graczy zapewne doceni przełącznik pomiędzy N-Key Rollover (NKRO) i USB Key Rollover 6, a także, że Lobera Spectrum jest odporna na zjawisko Ghostingu czy zacinania się. Szybkie czas reakcji zawdzięcza z kolei 1000Hz pooling rate, co sprawia, że ​​żaden z klawiszy nie zostanie pominięty w jego zarejestrowaniu przez klawiaturę, ale to w sumie obecny standard, prawda?

Tesoro Lobera Spectrum 03Klawiatura mechaniczna Lobera Spectrum również posiada, jak wspomniano wcześniej, gniazda słuchawkowe / mikrofonu i 2 porty USB 2.0 (niestety nie są one w wersji USB 3.0) z gniazdem zasilania pozwalającym ładować smartfony i tablety bezpośrednio przez klawiaturę.

Inną ważną cechą jest realizowana tu funkcja zapisu makr dzięki wbudowanej pamięci o pojemności 512kB, które daje graczom możliwość wykorzystania swoich usytawień, nawet na różnych komputerach, zapobiegając żmudnemu przeprogramowaniu za każdym razem.

Tesoro Lobera Spectrum jest wytrzymała dzięki przełącznikom Kailh switches, których żywotność oceniono na 60 milionów naciśnięć i wysokiej jakości stabilizatorów Costar, które również potwierdzają jakość wykonania. Tak sam jak gumowe nóżki z regulacją nachylenia, zapobiegające przemieszczaniu się klawiatury nawet podczas najbardziej intensywnej rozgrywki.

Ostatnią ale równie ważną kwestią w tym przypadku jest cena wynosząca prawie 150 dolarów, która zakładam, że nie jest tak wysoka, gdy weźmiemy pod uwagę wszystkie możliwości, jakość i wygląd tej klawiatury. Klawiatura została właśnie zapowiedziana w Stanach Zjednoczonych, ale jestem pewien, że w końcu dotrze i do Polski, a do tego czasu będę trzymał z CM Storm Mech, którą testowaliśmy jakiś czas temu.

Tesoro Lobera Spectrum 02Tesoro Lobera Spectrum 05

Jeden komentarz

  1. Ciekawy sprzęt. Gdybym miał kupować nową klawiaturę, to zapewne przyjrzałbym się ofercie tego producenta. Na razie jednak mam swojego mechanika, więc zmian nie planuję przez najbliższe X lat 😉