Home / Aktualności / Tablet Nvidia Tegra Note

Tablet Nvidia Tegra Note

Nvidia Tegra NoteTak jak zapowiadano producent kart graficznych Nvidia wkroczył na wystarczająco zatłoczony rynek tabletów z tabletem Tegra Note. Nvidia ma całkiem duże zaplecze do tabletów jeśli chodzi o własne procesory mobilne czy graficzne. Takie posunięcie było tylko kwiestią czasu.

Tablet Nvidia Tegra Note korzysta zatem z chipsetu Tegra 4, 72-rdzeniowej grafiki GeForce a także czterordzeniowego procesora Cortex A15 z piątym rdzeniem w trybie oszczędzania baterii.


Choć w zamierzeniach firmy ten 7 calowy tablet ma konkurować chociażby z Google Nexus 7 to jednak na pewno nie pod względem rozdzielczości oferowanej przez Tegrę, która wynosi 1280 x 720 pikseli.  Co odróżnia tablet Nvidii od konkurencyjnego produktu Google to stylus z dołączonymi końcówkami pędzla i dłutka. Stylus sprawdza się to nie tylko w pisaniu lecz także w rysowaniu dzięki zastosowaniu dedykownych aplikacji i technologii Nvidia DirectStylus, których używają.

Tegra Note oferuje także ponadprzeciętny dźwięk wykorzystując technologię Nvidia PureAudio, dwa głośniki umieszczone z przodu oraz dedykowany port do głośnika niskotonowego. Kamerki jakie znajdziemy w tym tablecie to 5MP z tyłu oraz 0.3MP z przodu. Brak jakiegokolwiek zachwytu jeśli chodzi o rozdzielczości przez nie oferowane. Tak samo jest jeśli chodzi o 1GB RAM czy 16GB na pliki użytkownika.Port HDMI to także raczej standard niż wyróżnik w dzisiejszych czasach.

Niemniej jednak jest coś wyjątkowego co oferuje ten tablet i jego kamera a mianowicie aplikacje Camera Awesome znaną m.in. z iOS, która oferuje nagrywanie w 100 klatkach z odtwarzaniem w zwolnionym trybie (slow-motion).

Pod względem gier Nvidia nadal mocno trzyma się swojego Tegra Zone gdzie oferuje gry i aplikacje specjalnie zoptymalizowane dla swoich chipsetów.

Tegra Note będzie korzystał z „czystego” systemu Adroid 4.3 Jelly Bean i zapewniał do 10 godzin pracy (lub zabawy). Jego cena została ustalona na niecałe 180 funtów brytyjskich a pojawić sam tablet ma się już pojawić za kilka miesięcy.

O użytkowniku Łukasz Szałas

Pasjonat motoryzacyjny i komputerowy. Wieloletnia praktyka w konfiguracji zestawów komputerowych poparta dogłębną wiedzą z zakresu informatyki.