Home / Aktualności / Tablet Lenovo Miix2 z systemem Windows 8.1

Tablet Lenovo Miix2 z systemem Windows 8.1

Lenovo Miix2Lenovo zaprezentowało dziś swój najnowszy 8 calowy table działający pod kontrolą systemu operacyjnego Windows 8.1. Co ciekawsze ten interesujący tablet ma być sprzedawany już za niecałe $300. Czy pomimo tak niskiej ceny będzie on czegoś warty?

Lenovo Miix2 posiada wspomniany 8 calowy ekran o rozdzielczości 1280 x 800 pikseli. To bardzo mało jak na obecne standardy (już 7 calowe tablety posiadają ekrany 1080p – np. Nexus 7).

Sercem tego tabletu jest cztero-rdzeniowy procesor Intel Bay Trail procesor (nie poinformowano o jego taktowaniu).

2GB RAM w połączeniu z z 32GB / 64GB ($349) powierzchni dyskowej to obecnie standard (coraz więcej producentów oferuje 32GB w podstawowej konfiguracji) tak więc dobrze, że choć na tyle Lenovo się postarało z tym produktem.

Miix2 posiada dwie kamerki: przednią 2MP oraz tylną 5MP. Choć nie zachwycają rozdzielczością to oferować mają dobrą jakość zdjęć, filmów czy rozmów wideo. Do tabletu możemy dokupić opcjonalny stylus za dodatkowe $20. Niby niewiele ale cy aby nie za dużo jak za kawałek patyczka? Dokupować już nie musimy pakietu biurowego Microsoft Office Home and Student 2013, które jest już przeinstalowane na tablecie.

Lenovo wyraźnie konkuruje tym tabletem z niedawno zaprezentowanym przez Della tabletem Venue 8 Pro. Rozmiar ekranu, oprogramowanie oraz ta sama cena nie może być przypadkowa dla obu producentów. Dostępność rynkową Lenovo Miix2 zapowiedziano na okres przedświąteczny.

Źródło: Lenovo

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.