Home / Aktualności / Szybkie i wyjątkowo wyglądające dyski SSD Plextor M6 PRO już dostępne

Szybkie i wyjątkowo wyglądające dyski SSD Plextor M6 PRO już dostępne

Plextor M6 PRO
Dyskom SSD Plextor M6 PRO  korzystającym z interfejsu SATA III już na pierwsz rzut oka nie można zarzucić braku oryginalności chociażby z powodu złotego koloru. Po części może ona wynikać z tego, że jest to produkt dedykowany wymagającym użytkownikom i profesjonalistom.

M6 PRO łączy w sobie szybkość działania wykorzystując np. technologię PlexTurbo i oprogramowanie buforujące do pamięci. Dzięki temu wykorzystując SATA III 6 Gb/s, osiąga niewybrażalne dla niego wydajności sięgające nawet 10-ktotnych dla tego standardu wyniki.

PlexTurbo poza wspomaganiem wydajności dysków Plextor M6 PRO, minimalizuje użycie pamięci oraz używa porównań danych w celu wyeliminowania niepotrzebnych zapisów i ewentualnych utrat danych np. przy niespodziewanym zawieszeniu lub restarcie komputera.

Aby spełnić swoje rygorystyczne testowanie dysków M6 PRO, Plextor zwiększył iliść godzin oraz próbki testowe z 500 do ponad 1000 godzin przy wyborze przypadkowych 400 sampli z danej produkcji. Jest to wymagane aby spełnić założenia firmy odnośnie zerowego współczynnika błędów, niezbędnego w środowisku biznesowym. Gwarancja jaka udzielana jest na tego typu dyski SSD to 5 lat.

Opisywane tu jednostki  wykorzystują  19 nm pamięci Toshiby oraz wielo-rdzeniowy kontroler Marvel przy udziale firmware od Plextora. Rezultat jest taki, że dyski Plextor M6 PRO są bardzo oszczędne pod względem zużycia energii jak również szybko wychodzą ze stanu uśpienia.

Są to kluczowe cechy, z których z pewnością skorzystają użytkownicy laptopów, a użytkownicy komputerów osobistych zauważą poza tym wzrost szybkości działania swojego systemu.

True Speed jest kolejną technologią zaimplementowaną w celu poprawienia osiągów dysków z serii M6 PRO, podczas gdy Plextor True Protect posiada zadanie bezpieczeństwa oraz 256-bitowego szyfrowania danych przy użyciu AES. Oprogramowanie potrzebne do tego celu jest zawarte w pakiecie z dyskiem.

Dyski Plextor M6 PRO SSD dostępne są w pojemnościach 128 GB, 256 GB, 512 GB oraz 1TB. Cen ani dokładnej specyfikacji niestety jeszcze nie podano.

Plextor M6 PRO 01
Plextor M6 PRO 02