Home / Aktualności / Steam Broadcasting – czy zagrozi serwisowi streamingowemu Twitch

Steam Broadcasting – czy zagrozi serwisowi streamingowemu Twitch

Steam Broadcasting 01
Steam czyli znana platforma gier rozszerza swoje pole działania, wkraczając na terytorium dotychczas dominowane przez Twitch – znany serwis streamingowy Steam Broadcasting. Oficjalne stanowisko w tej sprawie zostało właśnie opublikowane przez Valve.

Twitch, który zabłysnął wraz z premierą konsoli PlayStation 4, a ostatnio Xbox One, zdołał zdobyć rzeszę fanów na całym świecie. Gracze za jego pomocą przesyłają swoje rozgrywki, co także zostało zauważone przez e-sport, wykorzystujący go w wielu przypadkach.

Steam najwyraźniej pozazdrościł mu sławy i liczby użytkowników (liczonych w milionach) i postanowił uruchomić własny serwis oferujący właśnie takie możliwości. Taka właśnie usługa w wersji beta została dziś uruchomiona i jest dostępna za pośrednictwem jednego przycisku.

Swoją drogą taki obrót spraw nie powinien dziwić mając na uwadze liczbę użytkowników i gier na platformie Steama i naszym zdaniem było to tylko kwestią czasu.

Aby skorzystać z funkcji streamingu (przesyłania) gier należy udać się do ustawień po zalogowaniu na klienta Steam, następnie Konto oraz zmianie uczestnictwa w Becie na aktualizacje Beta Steam.

Przy okazji Valve poinformowało, aby użytkownicy byli świadomi ograniczonej przepustowości łącza na tym stadium testów usługi.

steam-broadcast

Zdjęcie: Techreport