Home / Aktualności / Sprzedaż gry Grand Theft Auto V przekracza $1 miliard

Sprzedaż gry Grand Theft Auto V przekracza $1 miliard

GTA V MinigunMając na uwadze pierwsze wiadomości odnośnie liczby sprzedanych egzemplarzy w przeciągu pierwszych 24 godzin ($800 milionów zysku) gry GTA 5 można było spodziewać się kosmicznych zysków jakie ta gra przyniesie. Nie aż tak jednak lecz jak twierdzi wiele osób to jeszcze nie koniec. Dane odnośnie wyników sprzedaży po trzech dniach podają sumę $1 miliard z szansą na osiągnięcie 2 miliardow do końca roku jeśli dobra passa Rockstar Games się utrzyma.

Produkcja Rockstar Games staje się najlepiej sprzedającą grą w historii. Zastanawiać by się mogło czy takie superprodukcje jak Call of Duty Ghosts czy Battlefield będą w stanie jej zagrozić lub dojść chociaż do części tak dobrej sprzedaży jak historia trzech przestępców.

Dla porównania Call of Duty Black Ops potrzebowało 15 dni dla zdobycia $1 miliarda od dnia sprzedaży w listopadzie 2012. Bardzo prawdopodobne, że pomysł wprowadzenia trzech charakterów w grze jak i sam rozmiar i wygląd świata w grze (w tym oferowanej z nim interakcji) spowodował, że GTA V zawładnęło sercami milionów graczy na całym świecie, którzy sięgnęli bez namysłu po pieniądze do swoich kieszeni. Mówimy tu tylko o graczach konsolowych gdyż wersja na komputery osobiste nie pojawi się w najbliższym czasie.

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.