Home / Aktualności / Specyfikacja Steam Machines Beta
Steam machines beta

Specyfikacja Steam Machines Beta

Valve SteamBox
Wygląda na to, że Valve zamierza na poważnie rywalizować na rynku gier konsolowych za pomocą Steam Machines (włącznie z nietypowym kontrolerem Steam Controller) oraz specjalnie do nich stworzonego systemu Steam OS.

Valve poinformowało właśnie o specyfikacji swojej przyszłej konsoli, która ma pojawić się już w 2014 roku.

Do celu testów wykorzystanych zostanie 300 szczęśliwych posiadaczy kont na Steam wybranych do końca tego roku. Jeśli jeszcze nie posiadacie takiego konta to radzimy się pospieszyć.

Według dostępnych informacji testerzy otrzymają Steam Machines Beta w dostawie do domu zupełnie za darmo. Sprzęt ma być dostępny w czasie testów a po ich zakończeniu nie będzie go można  nigdzie nabyć. Celem tego całego projektu jest demonstracja możliwości konsoli Valve.

Tak więc pod względem specyfikacji Steam Machines beta będzie występowało w odmianach z procesorem Intel Core i7-4770, i5-4570, oraz i3 (nie podano jakimi dokładnie). Karty graficzne także będą się różniły w zależności od konfiguracji i obejmować mają kart Nvidia Titan,  GTX780,  GTX760 jak również GTX660.

Podzespoły, które mają być takie same we wszystkich konfiguracjach to pamięci 16GB DDR3-1600 oraz 3GB GDDR5 dla karty graficznej, dysk hybrydowy 1TB/8GB oraz zasilacz 450W wewnątrz obudowy. Cały system ma być także otwarty na sprzęt innych producentów (innymi słowy modernizowalny).

Na pocieszenie dla tych, którym spodobały się powyższe konfiguracje a nie dostaną się do grona testujących Valve podpowiada możliwość samodzielnego zbudowania takiej konfiguracji. Dostępny będzie dla wszyskich także projekt samej obudowy jeśli będziemy chcieli mieć dokładnie taką samą kopię Steam Machines jak podczas testów. Wystarczy kupić odpowiednie podzespoły i je złożyć w całość.

Źródło: Valve

O użytkowniku Łukasz Szałas

Pasjonat motoryzacyjny i komputerowy. Wieloletnia praktyka w konfiguracji zestawów komputerowych poparta dogłębną wiedzą z zakresu informatyki.