Home / Aktualności / SONY Xperia M2 – wodoodporny smartfon w dobrej cenie

SONY Xperia M2 – wodoodporny smartfon w dobrej cenie

Sony Xperia M2
Jeśli lubicie smartfony Sony to mamy dla was dobrą wiadomość bowiem SONY Xperia M2 czyli smartfon ze średniej półki cenowej zyska wodoodporność.

SONY ogólnie jest nieco do tyłu jeśli chodzi o implementacje zabezpieczeń swoich urządzeń przed wodą lub kurzem, lecz Xperia m2 ma tą sytuację poprawić. Smartfon ten ma bowiem zyskać certyfikat IP65/68 już wkrótce, czyniąc go lepiej zabezpieczonym niż np Xperia Z2 posiadająca certyfikat IP58.

Jeśli więc smartfon ten wpadłby wam do wody na głębokość 1,5 metra to nie powinno się mu nic stać jeśli wyjmiecie go w przeciągu pół godziny. Powinno bo od każdej reguły jest oczywiście wyjątek.

Dla przypomnienia SONY Xperia M2 posiada czterordzeniowy procesor Snapdragon 400 taktowany zegarem 1,2 GHz, 4,8 calowy ekran o rozdzielczości 540 x 960 pikseli, 1 GB RAM, 16 GB pamięci na pliki z możliwością rozszerzenia przez złącze micro SD, 8 MP kamerę główną oraz baterię o pojemności 2,300mAh.

SONY Xperia M2 w sprzedaży ma pojawić się w Europie już tej jesieni w cenie około 220 euro, co naszym zdaniem jest całkiem atrakcyjną propozycją, jak za tak solidny smartfon.