Home / Aktualności / SONY PlayStation 4 – specyfikacja, ceny

SONY PlayStation 4 – specyfikacja, ceny

SONY udostępniło już oficjalną specyfikację swojej najnowszej konsoli, która już wkrótce pojawi się na sklepowych pułkach. Firma najwyraźniej chce ostro powalczyć o klienta ze swoim największym konkurentem – Microsoftem. Konsola z Redmond nie tylko będzie posiadała minimalnie gorsze parametry techniczne (m.in. pamięć DDR3 zamiast DDR5), ale będzie jeszcze droższa od produktu SONY o równe 100 dolarów. Microsoft w pewien sposób usprawiedliwia jednak dodanie kontrolera Kinect 2.0 do zestawu zawierającego konsolę Xbox One.

Tym co jednak daje kolejną przewagę konsoli PlayStation 4 nad Xbox one jest możliwość gry offline. Użytkownik nie musi wówczas posiadać dostępu do internetu, by móc zagrać w ulubioną grę. Kolejną, tym razem wspólną cechą obu konsol jest możliwość odsprzedaży i wymiany gier pomiędzy użytkownikami danej konsoli.

Playstation 4 oferuje w trybie online także dostęp do usługi Video Unlimited oraz PlayStation Network. Dzięki pierwszej z nich gracze mają możliwość oglądania ulubionych filmów oraz programów telewizyjnych z puli ponad 150 tys. tytułów. Dodatkowo już teraz SONY informuje, że w przygotowaniu jest około 140 tytułów dla PS4, z czego około 100 pojawi się jeszcze w pierwszym roku rynkowej obecności ich konsoli.

Podczas konferencji E3 zaprezentowano również szereg gier, wśród których znalazły się takie pozycje jak: The Order: 1886, Killzone: Shadow Fall, DriveClub, inFamous: Second Son oraz Final Fantasy XV. Ponadto SONY przedstawiło nowe informacje o usłudze PlayStation Plus. Użytkownicy po opłaceniu miesięcznego abonamentu w wysokości 5 dolarów, będą mogli otrzymać zniżki na nowe gry, wcześniejszy dostęp do programów w wersji beta czy też aktualizacje dla posiadanego oprogramowania. Ponadto PlayStation Plus jest wymagane do uruchomienia trybu multiplayer.

 

http://www.youtube.com/watch? v=MbAhOB-59Ag&feature=player_embedded