Home / Telefonia mobilna / Smartfon Acer Liquid S2 – 6 cali i nagrywanie 4K

Smartfon Acer Liquid S2 – 6 cali i nagrywanie 4K

Acer Liquid S2

Wygląda na to, iż w przypadku wielu producentów takich jak Samsung (Galaxy Note III) czy Sony (Experia Z1) spekuluje się nagrywanie filmów w rozdzielczości 4K to Acer jest pierwszym, który to oficjalnie zaprezentował. Acer Liquid S2 ma być 6 calowym smartfonem (lub może raczej phabletem) mogącym narywać filmy w tej rozdzielczości.

Nie należy się zbytnio ekscytować tym faktem mając na uwadze wczesny rozwój telewizji 4K oraz ceny telewizorów z tą rozdzielczością. Póki co 1080p na pewno zostanie dominującą jeszcze przez dosyć długi czas.

Liquid S2 będzie posiadał 6 calowy ekran IPD o rozdzielczości 1080p, procesor Qualcomm Snapdragon 800, 2GB RAM, 13 MP kamerkę z tyłu oraz ciekawą funkcję w postaci okrągłej lampy błyskowej dookoła kamery wspierającej robienie zdjęć i nagrywanie filmów.

Sprzedaż tego modelu Acera w Europie ma nastąpić już w październiku a prezentację jego możliwości mamy już doświadczyć niebawem na IFA w Berlinie. Ceny Liquida jeszcze nie podano.

O użytkowniku Łukasz Szałas

Pasjonat motoryzacyjny i komputerowy. Wieloletnia praktyka w konfiguracji zestawów komputerowych poparta dogłębną wiedzą z zakresu informatyki.