Home / Komputery Stacjonarne / Chłodzenie powietrzne / Scythe Byakko – nowy, tani cooler od Japończyków

Scythe Byakko – nowy, tani cooler od Japończyków

scythe-byakko-01Japońska firma Scythe specjalizująca sie w chłodzeniu procesorów zaprezentowała właśnie budżetowy cooler Byakko, który według zapewnień ma charakteryzować się dobrymi właściwościami chłodzącymi a także kompaktowymi wymiarami wynoszącymi odpowiednio 102 x 130 x 84 mm. Wpasowaniu praktycznie do każdej obudowy pomaga ponadto asymetryczna budowa radiatora, dzięki której nie powinniśmy mieć problemu z miejscem na pamięci RAM czy inne podzespoły.

Cooler został wyposażony w 92 mm wentylator, który obraca się z prędkościami w przedziale 300 – 2300 obr. / min dzięki zastosowaniu kontroli obrotów PWM zależnymi od temperatury chłodzenia. Te z kolei nie powinno być za wysokie również z uwagi na 3 ciepłowodów o przekroju 6 mm połączonych z miedzianą bazą i aluminiowymi żeberkami radiatora. Heatpipes oraz baza są dodatkowo niklowane, co powinno powstrzymać rdzę potocznie zwaną „rudą”. Ponadto zastosowany w Scythe Byakko wentylator jest w stanie przepchnąć od 11,38 do 79,09 m³/h powietrza. Wystarczająco naszym zdaniem do utrzymania temperatury naszego procesora na rozsądnym poziomie.

Japończycy postarali się także o pełną kompatybilność zarówno z podstawkami Intela jak i AMD, w tym z LGA775, LGA1150, LGA1151, LGA1155, LGA1156, LGA1366 jak również AM2, AM2+, AM3, AM3+, FM1, FM2 oraz FM2+. W zestawie znalazły się także stosowne mocowania, instrukcja użytkownika oraz pasta termoprzewodząca.

Cooler Scythe Byakko jest już dostępny w sprzedaży w cenie ok. 25 euro.

 

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.