Home / Aktualności / Samsung Galaxy Round bujający się smartfon

Samsung Galaxy Round bujający się smartfon

Samsung Galay Round

Samsung zapowiedział właśnie swój zakrzywiony smartfon Galaxy Round, który jest pierwszym tego typu urządzeniem na świecie i wykorzystuje ekran OLED. Choć LG zapowiadało podobne rozwiązanie to jednak nie zostało one oficjalnie zapowiedziane. Przynajmniej nie jeśli chodzi o smartfony bo technologia ta została pokazana jeśli chodzi o wielkoformatowe telewizory.


Smartfon Samsunga specyfikacją bardzo przypomina niedawno zaprezentowany Galaxy Note 3. Round posiada 5.7 calowy ekran o rozdzielczości1080p oraz skórzany tył dokładnie tak jak SGN3. Co poza tym znajdzie się w tym nietypowym smartfonie? Czterordzeniowy procesor taktowany częstotliwością 2.3 GHz, 3GB RAM,13 MP kamerka z tyłu oraz 2MP z przodu a także pojemna bateria 2800mAh i wsparcie dla LTE Advanced (dostępna na razie tylko w Korei Południowej jak sam smartfon). Całość działa pod kontrolą systemu operacyjnego Android 4.3 Jelly Bean.

Czym więc się różni od swojego starszego brata? Właśnie owym zakrzywieniem ekranu, którego celu doszukuje się wielu z nas.

Koreański producent rozwija nasze wątpliwości przytaczając na razie tylko niektóre z nich. I tak na przykład przechylając nieco telefon na stole będziemy mogli zobaczyć powiadomienia o nieodebranych połączeniach czy wiadomościach tekstowych.

Cena Galaxy Round jest również podobna do Note 3 i wynosić ma nieco ponad 1 milion Wonów (ok. 3 tys. złotych). Co sądzicie w ogóle o takim rozwiązaniu? Czy jest ono praktyczne czy tylko ma skupić uwagę innych?