Home / Telefonia mobilna / Rozwód Microsoftu z Nokią sfinalizowany przez smartfon Nokia 216

Rozwód Microsoftu z Nokią sfinalizowany przez smartfon Nokia 216

nokia-216

Nokia 216 jak również wersja z dwoma kartami SIM, ma być pożegnalnym gestem pomiędzy Microsoftem a Nokią, której udziały posiadane dotychczas przez giganta z Redmond powędrują pod koniec roku do Foxconn FIH Mobile (sprzedaż szacowana na 350 milionów dolarów).

Podstawowy smartfon Microsoft-Nokia 216 będzie bazował na serii 30 fińskiego producenta i zapewniać działanie urządzenia przez miesiąc. Nie ma więc co się spodziewać zawrotnej wydajności, o której za dużo nie wiadomo. Z dostępnego materiału wynika, że model 216 posiadać będzie dwie kamery z flashem (jedna z przodu, druga z tyłu), oraz wspierał podstawowe aplikacje, jakie kiedyś były już dostępne na Nokię. 

Ze zwiastunu dowiadujemy się ponadto, że zarówno Nokia 216 jak i Nokia 216 Dual SIM posiadać ma gniazdo jack (aluzja do Apple?) czy gniazdo rozszerzeń na karty microSD (do pojemności 32GB). Nabywając jeden z dwóch wspomnianych modeli otrzymamy grę studia Gameloft co miesiąc przez rok – brzmi jak prawdziwa okazja, czyż nie tak?

Oba urządzenia mają pojawić się na rynku jeszcze przed końcem roku w bliżej nie określonych cenach. Czyżby szykował się idealny prezent w stylu retro pod choinkę?

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.