Home / Komputery mobilne i tablety / Rozpoczyna się przedsprzedaż tabletów BQ Aquaris M10 z systemem Ubuntu

Rozpoczyna się przedsprzedaż tabletów BQ Aquaris M10 z systemem Ubuntu

Aquaris M10 01

BQ Aquaris M10 – tablet z systemem Ubuntu będzie niebawem dostępny w sprzedaży po uprzedniej prezentacji na MWC 2016, czego dowodem ma być rozpoczęta przedsprzedaż tego urządzenia.

Dla przypomnienia Aquaris M10 z Ubuntu Touch został wyposażony w 10,1 calowy ekran (dostępny z dwoma rozdzielczościami HD i Full HD), czterordzeniowy procesor MediaTek MT8163A taktowany zegarem 1,5 GHz, 2 GB pamięci RAM, 16 GB pamięci masowej oraz 8 MP kamerę z tyłu urządzenia i 5 MP z przodu.

Co więcej nie dość, że tablet ma oferować pełne wsparcie dla wielozadaniowości, to w przeciwieństwie do Microsoftu i oferowanego przez niego za kilkaset złotych huba Continuum, Canonical dodaje tą funkcję za darmo – należy po prostu podłączyć tablet do monitora aby cieszyć się pełnym doznaniem komputera osobistego.

Jeden z flagowych produktów firmy Canonical od Ubuntu będzie dostępny w cenie 290 euro za wersję z ekranem 1080p, oraz 250 euro za wersję z HD (720p). W zależności od potrzeb możecie zaoszczędzić nieco grosza kupując ten tańszy, aczkolwiek nie uważamy, że ta oszczędność byłaby na miejscu.

Przedsprzedaż będzie prowadzona m.in. ze strony producenta BQ oraz Ubuntu (link dostępny tutaj), który ma wysyłać tablet Aquaris M10 do wszystkich krajów Unii Europejskiej oraz innych znajdujących się poza nią.

Aquaris M10 Ubuntu