Home / Aktualności / Rozczarowujący czas pracy na baterii Galaxy Note 3

Rozczarowujący czas pracy na baterii Galaxy Note 3

Samsung Galaxy Note 3
Posiadacze Samsunga Galaxy Note 2 cenią swój smartfon za długi czas na baterii. Z wielkością jego ekranu można było spodziewać się takiego rezultatu. Czego mogliby się spodziewać właściciele Galaxy Note 3, którego ekran jest jeszcze większy?  Tak logika podpowiada, że z pewnością dłuższego czasu na baterii.
Wyniki pracy na baterii flagowego produktu koreańskiego producenta posiadający baterię 3200 mAh  w porównaniu z baterią Note 2 o pojemności 3100 mAh jest nieco rozczarowujący. Jak inaczej można określić wynik wynoszący 5 godzin przy maksmalej jasności ekranu oraz 6:43 przy ustawieniach oszczędzania energii. Galaxy Note 2 przy pełnej jasności ekranu osiągnął imponujący wynik 7 godzin 41 minut. Inny flagowy produkt Galaxy S4 przy baterii 2600 mAh był w stanie wykrzesać odpowiednio 4 godziny 45 minut oraz 6 godzin i 18 minut.

Jak więc wygląda to w porównaniu z Note 3? Raczej słabo. Przeprowadzone przez koreańską stronę testy w kategoriach surfowanie w internecie, gry 3D oraz oglądanie filmów ujawniły te żenujące wyniki Note 3 w porównaniu z innymi smartfonami dostępnymi na rynku.

 Przy odtwarzaniu flmów Note 3 osiągnął bardzo dobry wynik 15 godzin (oszczędanie energii) oraz 14 godzin (maksymalna jasność ekranu). Note 2 osiągnął 3 godziny więcej niż swój następca.

W grach 3D Galaxy Note III osignął czas 4 godzin lecz wynik ten okazał się znów niewystarczający do pobicia swojego starszego brata. Testy zostały przeprowadzone przy użyciu GL Benchmark oraz Egypt HD Benchmark.

Przy używaniu internetu SGN3 był w stanie osiągnąć 6 godzin (dla porównania SGN2 pobił ten wynik o 2 godziny).

Dla jeszcze większego upokorzenia należy dodać że opisywany smartfon został również brutalnie pobity przez iPhone 5, LG G2  oraz niektóre smartfony z rodziny Galaxy. Nie należy się jednak załamywać gdyż producent na pewno zaadresuje ten problem w przyszłych aktualizacjach oprogramowania. Miejmy nadzieję, że owe aktualizacje pomogą rozwiązać również problem resetowania się urządzenia zgłaszanego przez część jego posiadaczy.