Home / Aktualności / Raijintek Juno-X – kompaktowy i tani cooler z podświetleniem

Raijintek Juno-X – kompaktowy i tani cooler z podświetleniem

Po drugiej stronie barykady ustawionej przez graczy jeśli chodzi o wydajne i wielkie zestawy komputerowe stoją m.in. komputery HTPC, w których liczą się małe rozmiary. W nich z pewnością sprawdzi się JUNO-X – kompaktowy cooler od Raijinteka, który posiada albo jedno, albo wielokolorowe (RGB) podświetlanie.

Małych rozmiarów cooler (jego wysokość to jedynie 50mm) jest co prawda przewidziany do procesorów wykorzystujących podstawki AM4, AM3(+), AM2(+), 754, 939, 940 od AMD oraz GA 775 and LGA 115x od Intela, których TDP nie przekracza 70W. Producent mimo małych rozmiarów posiada mocn, 92mm wentylator o regulowanych obrotach. Sercem Juno-X są także aluminiowe żeberka radiatora, które zostały zaprojektowane tak aby chłodzić też otaczające komponenty płyty głównej, co jak sami przyznacie jest bardzo dobrym rozwiązaniem.

Ważnym elementem specyfikacji tego chłodzenia jest maksymalny przepływ powietrza, który producent określa na poziomie 88,35 m3/h, który powinien być osiągalny w przedziale 1200 – 2500 obr./min. Imponujące ze względu na rozmiary jest także statyczne ciśnienie generowane przez cooler wynoszące 0,94 mm H2O. Raijintek Juno-X jest poza tym dosyć cichy, bowiem 26 dB to naprawdę dobry wynik. Nie mniej imponująca jest cena, która w przypadku coolera z niebieskim (jednym) kolorem podświetlenia wynosi niecałe 40 zł, zaś jeśli chodzi o wersję z podświetleniem RGB, producent żąda niecałych 45 zł.  

 

RAIJINTEK JUNO-X:

  • Aluminiowy cooler
  • 92 mm  wentylator z podświetleniem RGB LED i kontrolą obrotów (PWM)
  • Idealny dla małych obudów i komputerów HTPCs
  • Zakres obrotowy wentylatora 1200 – 2500 obr. / min.
  • 88,35 m3/h / 0,94 mm H2O / max. 26 dB

 

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.