Home / Komputery Stacjonarne / Karty graficzne / Radeon R9 Fury X – karta szybsza niż GeForce GTX 980Ti

Radeon R9 Fury X – karta szybsza niż GeForce GTX 980Ti

Radeon R9 Fury X

Radeon R9 Fury X czyli jedna z topowych kart firmy AMD, doczekała się oficjalnych testów, w których porównywana jest do kart GeForce GTX 980 Ti i testowana w kilku grach przy rozdzielczości 4K.

Co więcej, podczas gdy karta AMD wyposażona jest „tylko” w 4 GB pamięci, tak NVIDIA posiada jej już 6 GB, co teoretycznie powinno dać jej nieco przewagi w testach.

Niemniej jednak testy w takich grach jak Far Cry 4, The Witcher 3: Wild Hunt, Crysis 3, Assassins Creed: Unity czy Battlefield 4 dowodzą, że Radeon R9 Fury X jest w stanie prześcignąć pod względem wydajności GTX 980Ti. Każda gra, w przypadku Radeona to osiągi co najmniej 35 klatek na sekundę, co jest naprawdę dobrym wynikiem mając na uwadze tak dużą rozdzielczość.

Obie karty sprzedawane będą w cenie ok. 650 dolarów i pojawić się mają na rynku już za kilka tygodni.

Prezentowane tu testy należy jednak brać z przymróżeniem oka, gdyż tak naprawdę nie są one niezależne i nie odzwierciedlają bardziej podkręconych kart z GTX 980 Ti, jak również winowajcą może być niezbyt zoptymalizowane oprogramowanie kart NVIDII. Może jedkak okazać się, że Fury X jest naprawdę lepsza, lecz tu akurat zyskają tylko gracze, dla których tak naprawdę ważna jest wydajność, a nie producent.

 

Radeon R9 Fury X 01