Home / Aktualności / Project Kickstarter: mikrokomputer Microduino wielkości monety

Project Kickstarter: mikrokomputer Microduino wielkości monety

MicroduinoArduino wydaje się nie poddawać w prześcignięciu popularności Raspberry pi gdyż bazujące na nim projekty wyrastają jak grzyby po deszczu.

Microduino Studio zbiera fundusze na projekt micro komputera korzystaj
ąc z projektu Kickstarter.

Project Kickstarter jest bardzo popularna metoda zbiórki pieniędzy czego dobrym  przykładem może być nie tak dawno temu opisywany projekt bezprzewodowej sieci bazującej na Arduino o zasięgu jednego kilometra, który zdobył zamierzony cel w zaledwie kilka dni. Zbiórka pieniędzy ta metoda wydaje się być bardzo skuteczna w dużej liczbie liczbie przypadków.

Z Microduino jest podobnie gdyż w zaledwie trzy dni po starcie osiągnąłpotrzebne $20 tysięcy a do końca pozostaje 32 dni. Jeśli jesteście zainteresowani projektem jak i samym urządzeniem to dorzucając co najmniej $20 (lub jego jego równowartość) możecie stać się w posiadaniu tego mikro komputera zaraz po tym jak trafi do sprzedaży.

Ten mikro komputer wykorzystuje separacje Arduino Uno na część z kontrolerem i cześć rozszerzającą (komunikacji), które nałożone są na siebie w celu oszczędności miejsca.

Jak twierdzi CEO Microduino Tiki Wang jego projekt ma na celu zmniejszenie kosztów związanych z ilością eksperymentów przeprowadzanych przez innych chętnych i dojścia do efektów, które on już osiągnął. Poprzez produkcje modułu głównego i modułów rozszerzających takich jak moduł sieciowy, sieci bezprzewodowej 2.4GHz, kart micro SD, Bluetooth czy wyświetlacza OLED w łatwy sposób można stworzyć coś nowego idealnie dopasowanego do pomysłu twórcy.

 Zastosowania w jakich może się doskonale sprawdzić warto wspomnieć roboty, helikoptery sterowane zdalnie (gdzie mała masa ma znaczenie) czy zdalny pomiar wilgotności gleby.