Home / Aktualności / Prezentacja wiadomośći o Steam Box odbędzie się w przyszłym tygodniu

Prezentacja wiadomośći o Steam Box odbędzie się w przyszłym tygodniu

Steam BoxWedug wszystkich znaków na ziemi i niebie Valve ma udzielić więcej informacji na temat swojej konsoli bazujące na systemie Linux a być może i ją zaprezentować w przyszłym tygodniu. Takiej informacji udzielił współzałożyciel VAlve podczas LinuxCon 2013.

Valve zdecydowało się na stworzenie takiej konsoli po sukcesie linuksowej platformy sklepu z grami Steam. Sklep z grami na komputery osobiste z powodzeniem działa od wielu lat.

Choć jak stwierdził Gabe Newell, współzałożyciel Valve, firma spotkała się z niemałymi problemami w implementacjach gier na system Linuksowy to jednak udało się im je przezwyciężyć czego dowodem jest gra Left 4 Dead 2 na system Open Source.

Niezaprzeczalnym atutem Steam Box są jego małe rozmiary a także lub może przede wszystkim fakt możliwości uruchamiania gier zakupionych na platformie Valve Steam. Małe rozmiary urządzenia skutkują w możliwości łatwego przeniesienia konsoli w dowolne nam miejsce (na wakacje, do znajomych itp.) a razem z nią naszych gier.

 Dzięki platformie Valve grać można nie tylko na komputerach osobistych lecz także na ekranie telewizora czy tabletu. Lista 198 obecnie działających gier na system Linuxa bardzo szybko się rozrasta. System Windows oraz systemy konsolowe nie są już wyłącznymi miejscami na rozrywkę w postaci gier.

Valve testuje obecnie kilka ewentualnych kontrolerów do gier, których jeden z nich w wersji dla deweloperów posiada czujnik bicia serca dzięki któremu mogą oni mierzyć stan ekscytacji w grze. Inni twórcy sprzętu również zostali zaproszeni do stołu w postaci możliwości tworzenia sprzętu na tą platformę.

Dla przypomnienie Steam Box ma być wyposarzony w APU A10 od AMD wraz z grafiką w postaci karty ze średniej półki Radeon HD 7850. Poza tym w doniesieniach pojawia się to dysk 1TB, do 8GB pamięci RAM oraz.. dosyć pokaźna cena. Jaka to ma się okazać już wkrótce.