Home / Aktualności / Pre-loading w grach na Xbox One od gry Forza Horizon 2

Pre-loading w grach na Xbox One od gry Forza Horizon 2

pre-loading w grach na Xbox One
Pre-loading w grach na Xbox One według ostatnich informacji rozpocznie się od gry Forza Horizon 2 mającej pojawić się już we wrześniu poinformował Microsoft.

Funkcję, którą wprowadziła również Sony w konsoli PS4 umożliwi graczom dostęp do gier przed ich całkowitym pobraniem.

Po wspomnianej Forza Horizon 2pre-loading w grach na Xbox One obejmie takie tytuły jak FIFA 15 oraz kolejne nowe gry na tą konsolę.

To ciekawe jak jeden producent wymusza zawarcie poszczególnych funkcji u innego. Co jeszcze pojawi się w Xbox One co PlayStation 4 już posiada?

Jak postrzegacie takie praktyki u producentów, czy są one dla was obojętne czy w jakikolwiek sposób powodują wybór konkretnego produktu?

Wśród innych funkcji w jakie Xbox One zostanie wyposażony jest panel podglądu kont przyjaciół, umożliwiający łatwiejszy dostęp do sprawdzania ich niedawnej aktywności.

Aplikacja Messages z kolei będzie łączyła teraz wiadomości w wątki, uproszczony zostanie też podgląd wiadomości, osiągnięć i tym podobnych w czasie gry dzięki Snap Center.

Dodane mają być rownież obsługę nowego formatu plików (wav, mpeg2 czy gif), które będzie można odtwarzać z urządzenia USB czy serwera multimedialnego (wymagana obsługa protokółu DLNA). Microsoft chce również rozszerzyć funkcje związane z oglądaniem telewizji na swojej konsoli.