Home / Aktualności / Polecane zestawy komputerowe na marzec 2015 – jaki komputer i akcesoria warto wybrać

Polecane zestawy komputerowe na marzec 2015 – jaki komputer i akcesoria warto wybrać

zestawy-komputerowe-tech-dice-marzec-2015

W marcowym wydaniu odświeżamy trochę nasze zestawienie, tak by łatwiej wam, nasi Drodzy Czytelnicy było rozeznać się we wprowadzonych zmianach względem poprzednich edycji artykułów z cyklu Polecane zestawy komputerowe. Ale o tym za chwilę;)

Marzec to okres, w którym sytuacja z cenami względnie się stabilizuje i utrzymuje do maja, kiedy to w świecie IT następuje pierwszy, poważny ruch każdego roku, któremu sprzyja okres komunijny. Wówczas nie mamy co liczyć na wielkie przeceny, ponieważ sprzedawcy dobrze wiedzą, że i tak sprzedadzą swój towar, tym samym osoby planujące zakup komputera, jego modernizację lub rozbudowę o kolejne peryferia, mają obecnie ku temu bardzo dobrą okazję.

Tradycyjnie przedstawiamy w niniejszym artykule realny koszt zakupu danego zestawu z konkretnymi podzespołami, bez konieczności doliczania do kwoty zestawu np. ceny obudowy, co niestety nadal często ma miejsce w konkurencyjnych materiałach związanych z zakupem nowego zestawu komputerowego. Również pozostajemy wierni zasadzie, że polecany/najlepszy zestaw w danej kategorii oparty może być tylko o jedną platformę (AMD lub Intel), wszak inaczej nie byłby on najlepszy, gdyby było ich więcej niż jeden;)

W opisach do danego zestawu zamieszczamy stosowną informację jeśli w danym przypadku warto będzie dopłacić do wydajniejszego lub oferującego większą funkcjonalność podzespołu. Oczywiście jeśli istnieje możliwość sensownego zaoszczędzenia określonej kwoty przez osoby o bardziej sprecyzowanych wymaganiach lub/i skromniejszym budżecie, to także zamieszczamy stosowną informację o takiej ewentualości.

W niniejszej wydaniu artykułu Polecane zestawy komputerowe na marzec 2015 prezentowane konfiguracje zawierają m.in. procesor, płytę główną, pamięć RAM, kartę graficzną (o ile występuje model niezintegrowany z procesorem), dysk HDD lub SSD, napęd optyczny, zasilacz ATX oraz obudowę. Ponadto podpowiadamy jaki naszym zdaniem warto kupić monitor LCD, klawiaturę, mysz komputerową, a także zestaw głośników i słuchawek.

Wśród polecanych zestawów nasi Drodzy Czytelnicy zobaczycie jednostki budżetowe, optymalne, skierowane do graczy, a także profesjonalistów, używających swoje komputery przede wszystkim do pracy.

A teraz przejdźmy do nowości, która trafiać będzie od teraz do każdego wstępu niniejszej publikacji. Otóż zmiany wprowadzone w poszczególnych konfiguracjach lub peryferiach będziemy przedstawiali w osobnych akapitach, co zdecydowanie powinno ułatwić Wam zapoznanie i wyłapanie wszystkich wprowadzonych zmian czy poprawek.

Sporo dzieje się w tym miesiącu w sekcji poświęconej klawiaturom (nowe model firm Logitech oraz Microsoft), zestawom głośnikowym czy też zestawom słuchawkowym – większy wybór poszczególnych produktów.

W części zestawów zmieniliśmy zasilacze (spowodowane to było wzrostem cen), lecz przez to pomimo nieco większych kosztów zyskaliśmy na funkcjonalności i ciszy.

Serdecznie z tego miejsca zapraszamy do zapoznania się z naszymi propozycjami polecanych zestawów komputerowych na marzec 2015, które mamy nadzieję będzie dla Was bardzo pomocne.


Wstęp

Zestaw nr.1 w cenie ok. 800 zł
Zestaw nr.2 w cenie ok. 900 zł
Zestaw nr.3 w cenie ok. 1100 zł
Zestaw nr.4 w cenie ok. 1400 zł
Zestaw nr.5 w cenie ok. 1700 zł
Zestaw nr.6 w cenie ok. 2000 zł
Zestaw nr.7 w cenie ok. 2450 zł
Zestaw nr.8 w cenie ok. 3200 zł
Zestaw nr.9 w cenie ok. 4600 zł
Zestaw nr.10 w cenie ok. 6000 zł
Zestaw nr.11 w cenie ok. 10000 zł
Polecane monitory LCD
Polecane klawiatury
Polecane myszki komputerowe
Polecane zestawy głośnikowe
Polecane zestawy słuchawkowe
Zakończenie

W marcowym wydaniu odświeżamy trochę nasze zestawienie, tak by łatwiej wam, nasi Drodzy Czytelnicy było rozeznać się we wprowadzonych zmianach względem poprzednich edycji artykułów z cyklu Polecane zestawy komputerowe. Ale o tym za chwilę;) Marzec to okres, w którym sytuacja z cenami względnie się stabilizuje i utrzymuje do maja, kiedy to w świecie IT następuje …

Ocena końcowa

Ocena ogólna

Polecamy!

Podsumowanie : Kolejny miesiąc znieznacznych wzrostów cen większości podzespołów spowodował nieznaczne modyfikacje w cenach i naszych zestawach. Jednak i z tym sobie poradziliśmy, dokładając ciekawe akcesoria w tym klawiatury, myszki, głośniki i słuchawki.

Twoja ocena: 4.8 ( 1 votes)
95

O użytkowniku Łukasz Szałas

Pasjonat motoryzacyjny i komputerowy. Wieloletnia praktyka w konfiguracji zestawów komputerowych poparta dogłębną wiedzą z zakresu informatyki.