Home / Aktualności / Polecane zestawy komputerowe na grudzień 2014 – czyli jaki komputer i akcesoria warto kupić?

Polecane zestawy komputerowe na grudzień 2014 – czyli jaki komputer i akcesoria warto kupić?

zestawy-komputerowe-tech-dice-grudzien

Grudzień to szczególny okres, w którym sprzedaż komputerów oraz peryferiów  komputerowych sięga przysłowiowego zenitu. Niestety w okresie tym ciężko liczyć na spadki cen, które nierzadko spadają dopiero tuż przed nowym rokiem, kiedy to sprzedawcy chcą przed przyjściem nowego roku pozbyć się „resztek” niesprzedanego w świątecznym okresie sprzętu. Na większe spadki cen, a przynajmniej ich stabilizację możemy liczyć dopiero w styczniu.

Komputery, które w niniejszym artykule proponujemy Wam, nasi Drodzy Czytelnicy to kompletne maszynę, dlatego do ceny końcowej dla danej konfiguracji doliczamy koszt zakupu obudowy, tak aby osoba planująca zakup zestawu nie miała złudnego wrażenia atrakcyjnego cenowo zestawu, który byłby najzwyczajniej w świecie niekompletny. Oczywiście wygląd obudowy, to nierzadko kwestia gustu niemniej w danym przedziale cenowym możemy jeden model zastąpić drugim przy zachowaniu podobnej ceny końcowej. Tym samym przedstawiamy realny koszt zakupu danego zestawu z konkretnymi podzespołami, bez konieczności doliczania do kwoty zestawu ceny obudowy.

Niezmiennie w odróżnieniu od niektórych konkurencyjnych przeglądów tego typu nie prezentujemy konfiguracji w danej kwocie z platformami obu czołowych producentów jednostek z architekturą x86 – czyli firm AMD oraz Intel. Jeśli bowiem dana konfiguracja jest naszym zdaniem najlepsza w swoim przedziale cenowym, to polecamy jedną, konkretną konfigurację, a nie dwie, ponieważ pozostawiałoby to nadal mniej doświadczonych użytkowników komputerów PC z pytaniem „który zestaw kupić?”, tyle, że z trochę bardziej zawężonym polem wyboru.

Tradycyjnie w opisie do danego zestawu zamieszczamy stosowną informację jeśli w danym przypadku warto będzie dopłacić do wydajniejszego lub oferującego większą funkcjonalność podzespołu. Oczywiście zdarzają się także sytuacje odwrotne, w których będziemy sugerowali możliwość sensownego zaoszczędzenia określonej kwoty przez osoby o bardziej sprecyzowanych wymaganiach lub/i skromniejszym budżecie.

W niniejszej wydaniu artykułu Polecane zestawy komputerowe na grudzień 2014 prezentowane konfiguracje zawierają m.in. procesor, płytę główną, pamięć RAM, kartę graficzną (o ile występuje model niezintegrowany z procesorem), dysk HDD lub SSD, napęd optyczny, zasilacz ATX oraz obudowę. Ponadto podpowiadamy jaki naszym zdaniem warto kupić monitor LCD, klawiaturę, mysz komputerową, a także zestaw głośników i słuchawek.

Wśród polecanych zestawów nasi Drodzy Czytelnicy zobaczycie jednostki budżetowe, optymalne, skierowane do graczy, a także profesjonalistów, używających swoje komputery przede wszystkim do pracy.

Serdecznie z tego miejsca zapraszamy do zapoznania się z naszymi propozycjami polecanych zestawów komputerowych na grudzień 2014, które mamy nadzieję będzie dla Was bardzo pomocne.


Wstęp

Zestaw nr.1 w cenie ok. 800 zł
Zestaw nr.2 w cenie ok. 900 zł
Zestaw nr.3 w cenie ok. 1050 zł
Zestaw nr.4 w cenie ok. 1350 zł
Zestaw nr.5 w cenie ok. 1700 zł
Zestaw nr.6 w cenie ok. 2000 zł
Zestaw nr.7 w cenie ok. 2450 zł
Zestaw nr.8 w cenie ok. 3200 zł
Zestaw nr.9 w cenie ok. 4600 zł
Zestaw nr.10 w cenie ok. 10000 zł
Polecane monitory LCD
Polecane klawiatury
Polecane myszki komputerowe
Polecane zestawy głośnikowe
Polecane zestawy słuchawkowe
Zakończenie

O użytkowniku Łukasz Szałas

Pasjonat motoryzacyjny i komputerowy. Wieloletnia praktyka w konfiguracji zestawów komputerowych poparta dogłębną wiedzą z zakresu informatyki.