Home / Aktualności / Polacy w światowej czołówce na zawodach ASUS Open Overclocking Cup 2013

Polacy w światowej czołówce na zawodach ASUS Open Overclocking Cup 2013

ASUS Open Overclocking Cup 2013 01
Na niedawno zakończonych zawodach ASUS Open Overclocking Cup 2013, które odbywały się w Moskwie wzięli udział jedni z najlepszych overclockerów na świecie. Wśród nich byli również zawodnicy z Polski. Swoje umiejętności musieli oni zaprezentować podczas podkręcania (overclocking) procesorów Intel Core i7-4770K w każdym z trzech oddzielnych etapów.

Pierwszy z etapów (Stage 1) składał się bowiem z jednej z dwóch prób. W pierwszej z nich zawodnicy musieli zmierzyć się ze sobą w teście Super Pi32M, w którym najlepszy rezultat (5min 33,797s) osiągnął zespół o nazwie Team Europe. W skład tej drużyny wchodził jeden Polak o pseudonimie Xtreme Addict.

Druga z prób polegała na osiągnięciu jak najwyższego taktowania procesora w aplikacji CPU-Z. Tutaj z kolei najlepsi byli Rosjanie z Team Russia 1, uzyskując taktowanie 6602 MHz.

W kolejnym etapie (Stage 2) overclockerzy musieli uzyskać jak najlepszy rezultat w benchmarku 3DMark 2003 lub 3DMark 2011 (do wyboru), w których najlepsze okazały się odpowiednio drużyny Team Germany (wynik 204384) oraz Team Ukraine 1 (wynik 18939).

Ostatnim z etapów (Stage 3) na zawodach AOOC 2013 była próba w benchmarku 3DMark Firestrike Extreme. Tu ponownie najlepszym zespołem był Team Germany, który zdołał uzyskać 7187 punktów.

W klasyfikacji generalnej ostatecznie polskie drużyny zajęły ósme (Team Poland 1) oraz dziewiąte (Team Poland 2) miejsce spośród trzynastu finałowych zespołów. Wśród uczestników jednego z nich znalazł się nasz redakcyjny kolega Qjak, któremu serdecznie gratulujemy osiągniętego wyniku. W finałowej trójce znalazł się nasz rodak – Xtreme Addict – z Team Europe.

Zawodów tej klasy nie byłoby bez odpowiednich nagród, wśród których dla trzech najlepszych teamów znalazły się: procesory Intel Core i7-4770K, pamięci Corsair Vengeance Pro DDR3-2800 CL12 (2×4 GB), karty graficzne GEFORCE GTX 780 DirectCU II oraz nagrody pieniężne w wysokości 1000, 2000 oraz 3000 dolarów (odpowiednio za miejsca od trzeciego do pierwszego).

Pozostali uczestnicy od 4 do 13 miejsca otrzymali zaś karty graficzne ASUS GEFORCE GTX 780 DirectCU II oraz płyty główne ASUS Maximus VI Extreme.

Serdecznie pozdrawiamy wszystkich zawodników z Polski i życzymy im dalszych sukcesów na kolejnych imprezach dla overclockerów.

Źródło: Informacja własna, hardwareluxx.ru, asus-open.com

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.