Home / Konsole / PlayStation Plus na kwiecień – Microsoft Sony 1:0

PlayStation Plus na kwiecień – Microsoft Sony 1:0

PS Plus majl 2015

Kwietniowe gry w ramach PlayStation Plus zostały właśnie zapowiedziane, i tak jak przypuszczano nie są tak imponujące niż ich odpowiednik w postaci Games with Gold na konsole Xbox.

Darmowe sześć tytułów, które standardowo podzielono po dwa pomiędzy konsolami PS4, PS3 i PS Vita będzie można pobrać już od przyszłego tygodnia, a do tego czasu spóźnialscy mają ostatnią szansę na pobranie marcowych gier PS Plus

 

PlayStation Plus – Kwietniowe zestawienie darmowych gier

PS4:

  • Dead Star – kosmiczna strzelanka z atrakcyjną grafiką oraz trybem gry wieloosobowej w tym 10 na 10, to dosyć mocna pozycja miesiąca. Na uwagę zasługuje tu setki statków kosmicznych, ich modyfikacja oraz spora liczba poziomów osadzonych w kosmicznych konstelacjach.
  • Zombi – ta przychodząca z konsoli Wii U gra to druga darmowa pozycja dla najnowszej konsoli Sony, PlayStation 4. Ten przedstawiający nieco mniej optymistyczną wizję świata z zombi FPS, jest niezwykle wciągający, aczkolwiek tylko jeśli pociągają cię żywi inaczej.

PS3:

  • Savage Moon – ze świata zombi przenosimy się na odległą planetę opanowaną przez różne nieprzyjemne istoty jak gigantyczne pająki i inne potworki. Dopełniająca czary strategii na PS3 gra, może nie zachwyca grafiką, aczkolwiek grywalność jest nadal dosyć wysoka, dzięki czemu można w nią trochę pogiercować.
  • I Am Alive – ta niezwykle brutalna gra z gatunku survivalu trafiająca właśnie do grona darmowych tytułów na PS3, dedykowana jest osobom o mocnych nerwach. Nie jesteśmy pewni jak spojrzą na to młodsi, którzy korzystają z konsol pod okiem rodziców. Jednak pozostali mogą ostatecznie zakosztować odrobiny adrenaliny.

PlayStation Vita:

  • A Virus Named Tom – każdy kto chciał bezmyślnie naginać w klawisze, będzie zapewne musiał obejść się smakiem przy okazji tego tytułu. Naszym zadaniem będzie bowiem rozwiązywanie dosyć skomplikowanych zagadek, unikanie pułapek i wszystko pomiędzy.
  • Shutshimi – ostatnia z serii kwietniowych darmówek na PS Vitę gra to strzelanka w stylu retro. Jako dziwna ryba strzelająca w bardzo krótkich poziomach nie daje graczom za dużo czasu na myślenie. Czy się spodoba, trudno powiedzieć.

Tak więc to by było na tyle jeśli chodzi o gry jakie oferuje Sony w kwietniowym rozdaniu PlayStation Plus. Jak już sami zauważyliście troche  trącą świeżością i odstają od konkurencji (Games with Gold). Niemniej jednak darowanemu koniowi w zęby się nie zagląda.

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.