Home / Aktualności / Phison PS3110 – wydajny, czterordzeniowy kontroler SSD

Phison PS3110 – wydajny, czterordzeniowy kontroler SSD

PS3110 to nowy kontroler firmy Phison, który już niebawem trafi na rynek. Produkt ten cechuje nie tylko wysoka wydajność, ale także najnowsze rozwiązania technologiczne, które dbają o ochronę danych przed ich ew. uszkodzeniem podczas pracy dysku SSD.

Kontroler Phison PS3110 to kontroler SSD tego producenta, którego sercem jest czterordzeniowy, 32-bitowy procesor. Kontroler ten może współpracować z najnowszymi kośćmi pamięci NAND Flash typu MLC (Multi Level Cell) oraz TLC (Triple Level Cell).

Ponadto ww. kontroler oferuje szyfrowanie danych algorytmem AES-256 oraz oferuje wsparcie dla P-fail feature options.

W przypadku współpracy ww. kontrolera z pamięciami MLC producent deklaruje uzyskanie maksymalnych prędkości pracy podczas sekwencyjnego odczytu oraz zapisu danych na poziomie dochodzącym odpowiednio do wartości 550 i 530 MB/s. Z kolei ilość operacji wejścia-wyjścia 4K wynosi 100 000 IOPS (odczyt) oraz 90 000 (zapis).

Już teraz firma Phison nawiązuje współprace z producentami dysków SSD, by jak najszybciej kontrolery PS3110 mogły pojawić się na rynku w gotowych produktach. Nieoficjalnie mówi się, że ten moment może nastąpić jeszcze w trzecim kwartale tego roku (Q3′ 2014).

Źródło: Informacja prasowa

Phison_PS3110_01

O użytkowniku Łukasz Szałas

Pasjonat motoryzacyjny i komputerowy. Wieloletnia praktyka w konfiguracji zestawów komputerowych poparta dogłębną wiedzą z zakresu informatyki.