Home / Aktualności / Panika odnośnie ceny Xbox One

Panika odnośnie ceny Xbox One

Cena konsoli Xbox One Amazon.co.uk

Całkiem niedawno mieliśmy premierę konsoli nowej generacji Xbox One od Microsoftu, którą opisywaliśmy w artykule Xbox One – premiera nowej konsoli Microsoftu a już pojawiła się panika nie tylko wśród graczy i innych zainteresowanych nowym Xboxem lecz również ze strony kilku polskich serwisów technologicznych. Według wspomnianych doniesień, konsola pojawiła się w niemieckim Amazonie w cenie 599 Euro.

Postanowiliśmy to sprawdzić na przykładzie brytyjskiego oddziału Amazon. Cena nowej konsoli również została wyceniona na 599 funtów brytyjskich. Podążając tym tropem postanowiliśmy sprawdzić cenę konkurencyjnej Playstation 4, która wyceniona została na… tak, zgadliście również 599 funtów. Wczytując się w mały druk odnośnie PS4 zauważyliśmy, iż Amazon podaje wyraźnie, że nie ma póki co oficjalnej ceny nowej konsoli i cena została ustalona orientacyjnie a cena jaką zapłacimy będzie ceną w dniu premiery. Notabene pieniądze nie zostaną potrącone z naszego  konta natychmiastowo tylko gdy konsola zostanie do nas wysłana lub cena zostanie określona przez producenta (obecna cena ma zagwarantować nam konsolę a nie stanowi ceny końceowej).

To samo tyczy się kontrolerów, gier i innych akcesoriów na nowe konsole (w tym na Sony PS4). Wstępnie gry zostały wycenione na niespełna £90 lecz w opisie widnieje ta sama informacja co przy konsolach.

Czy i wam serce mocniej zabiło? Jaka waszym zdaniem może być cena tej konsoli?