Home / Aktualności / Okulary ORA-1 – konkurencja dla Google Glass?

Okulary ORA-1 – konkurencja dla Google Glass?

Okulary ORA-1
Choć Google wprowadziło swoje „inteligentne” okulary jako pierwsze, nie oznaczało to że produkt ten nie doczeka sie konkurencji. I tak pojawiły się okulary ORA-1, które nie dość że mają być tańsze to oferować również lepszą specyfikację.

ORA-1 to jakby przeniesienie tabletu do mniejszych rozmiarów okularów i używanie go dosłownie wszędzie. Okulary te wykorzystują projekcję zawartości na plastikowy element i umożliwiają wykorzystanie „sztucznej rzeczywisrtości” (Augumented Reality).

Jeśli chodzi o specyfikację okularów, to znajdziemy tam dwurdzeniowy procesor, kamerę, mikrofon, WiFi, Blootooth i GPS poza oczywistymi sensorami w tym światła, żyroskopu itp.

W przeciwieństwie do Google Glass, ORA-1 jak można zauważyć ze zdjęć dwa fotochromatyczne szkła (które w przyszłości moga oferować funkcję używania z przepisanymi przez optyka soczewkami). Wygląd jednak jest dużo ciekawszy w porównaniu do produktu Google.

Producent podaje, że okulary te posiadać będą bardzo pojemną baterię, jednak nie precyzuje jaką i na ile wystarczy przy używaniu jego produktu.

Systemem operacyjnym na chwilę obecną jest 4.2.2 lecz z pewnością aktualizacje będą również dostępne. Obecność „typowego” Androida (wersja stock) umożliwia korzystanie z aplikacji Google Play Store. Zastanawia jednak funkcja ich wykorzystania oraz to czy będą one dostępne ze dedykowanego sklepu producenta tych okularów, czy ze wspomnianego Play Store.

Cena jaką podał producent to 700 euro, która jest niższa niż Google Glass, lecz wypowiedź jednego z dyrektorów prezentujących ORA-1 nie napawała nas optymizmem na najwyższą jakość oraz przyszłe wsparcie i rozwój tego produktu. Oczywiście możemy się mylić.

A co wy myślicie o tych okularach, czy google ma się czegoś obawiać ze swoimi okularami kosztującymi 1500 dolarów?

ora glasses 01
ora glasses 02