Home / Aktualności / Nvidia odpowiada na nowości AMD obniżkami cen oraz nowymi kartami

Nvidia odpowiada na nowości AMD obniżkami cen oraz nowymi kartami

Nvidia GEFORCE GTX Titan

Firma Nvidia postanowiła nie czekać z założonymi rękami na kolejne ruchy ze strony AMD, wydając nowe modele kart z serii GEFORCE, a także skorygować ceny wybranych kart z serii GTX 700 oraz Titan.

Gigant z Santa Clara – Nvidia – szykuje się do kontrataku po niedawnej premierze kart graficznych AMD Radeon z serii R7 oraz R9. Bronią, która posłuży ”zielonym” na walkę z AMD jest wydanie dwóch nowych modeli opartych o rdzenie GK104 oraz GK106.

Pozwoli to Nvidii na stworzenie konstrukcji z przedziału cenowego 150 – 250 dolarów, czyli konkurentów dla Radeonów R9 270X.

Drugim ruchem jaki planuje wykonać Nvidia jest obniżka cen wybranych konstrukcji, wśród których znajdą się modele z rodziny GTX 760 oraz GTX 770 (ich konkurent to Radeon R9 280X), a także GTX 780 oraz GTX TITAN (konkurenci Radeona R9 290X), gdzie te dwie ostatnie karty mają po korekcie cen kosztować odpowiednio około 650 oraz 1000 dolarów.

Czy takie ruchy wystarczą przekonamy się już w najbliższych tygodniach, ale jakby na to nie patrzeć, to z pewnością my jako klienci na takiej walce pomiędzy dwoma graficznymi gigantami możemy jedynie zyskać, a o to przede wszystkim nam chodzi.

Źródło: DigiTimes

O użytkowniku Łukasz Szałas

Pasjonat motoryzacyjny i komputerowy. Wieloletnia praktyka w konfiguracji zestawów komputerowych poparta dogłębną wiedzą z zakresu informatyki.