Home / Aktualności / NVIDIA GTX 780 Ti będzie konkurować z kartami AMD Radeon R9 290X

NVIDIA GTX 780 Ti będzie konkurować z kartami AMD Radeon R9 290X

Firma Nvidia już wkrótce wprowadzi na rynek kolejną kartę graficzną z serii GTX 780, która tym razem otrzyma dopisek Ti. Model ten będzie konkurował z konstrukcjami firmy AMD z rodziny R9 290X, które jak wiemy z naszego poprzedniego newsa R9 290X vs GTX TITAN są mniej wydajne od topowego modelu z firmy Nvidia.

W związku z tym gigant z Santa Clara postanowił wydać kartę graficzną, która cenowo i wydajnościowo będzie bliższa dla Radeona R9 290X, niż wydajniejszy, ale znacznie droższy GTX TITAN. Niestety Nvidia nie ujawniła w zasadzie jakichkolwiek szczegółowych danych dotyczących modelu  GTX 780 Ti. Nie wiemy zatem czy sercem nowego dziecka Nvidii  będzie „okrojona” wersja GPU GK110 czy też będzie to tylko podkręcony wariant tego rdzenia, który dobrze już znamy z kart GTX 780.

Nvidia na chwilę obecną poleciła czekać zainteresowanym tematem osobom, kierując do nich krótkie zdanie: ”Stay tuned for details”.

Źródło: TechPowerUp

O użytkowniku Łukasz Szałas

Pasjonat motoryzacyjny i komputerowy. Wieloletnia praktyka w konfiguracji zestawów komputerowych poparta dogłębną wiedzą z zakresu informatyki.