Home / Konsole / Nowy dashboard w Xbox One po premierze Windows 10

Nowy dashboard w Xbox One po premierze Windows 10

xbox one new dashboard 01

Nowy dashboard w Xbox One czyli poważna zmiana wyglądu ekranu użytkownika (tzw. dashboard) została właśnie zapowiedziana przez Microsoft na E3, zaraz po premierze systemu Windows 10, a dokładniej kiedy system ten trafi na konsolę Xbox One.

Jak możecie zobaczyć z powyższego zdjęcia, zniknąć mają kafelki, które powodowały ogólnie mieszane uczucia, a system będzie przypominał nieco ten z PlayStation (chyba, że to tylko nasze odczucie).

Dużą część zarówno systemu na konsoli Xbox One jak i w systemie Window 10, mieć będzie Cortana, umożliwiając np. zrobienie zrzutu ekranu, nagranie filmiku z gry czy wysłanie wiadomości głosowej do innego użytkownika, bez konieczności wychodzenia z gry czy używania funkcji DVR korzystając z kontrolera.

Oczywiście jest to dostępne po części dla osób posiadających kontroler Kinect, lecz dzięki Cortanie wszystko ma być jeszcze bardziej usprawnione. Za pomocą asystentki głosowej sprawdzimy także czy nasz znajomy (znajoma) jest obecnie w sieci.

xbox one new dashboard 03

 Nowy dashboard w Xbox One umożliwi szybsze działanie całego systemu, gdyż jest on zdecydowanie lżejszy i bardziej intuicyjny (przynajmniej co dla niektórych). Ową zmianę można zapewne docenią użytkownicy tej konsoli, którzy zapewne nie raz przełączali się pomiędzy intensywną grą a ekranem dowodzenia swojej konsoli.

xbox one new dashboard 02

Ostatnio grane gry i aplikacje pojawią się w oknie informacyjnym konsoli, z którego będą mogli korzystać również developerzy informując np. o ważnych aktualizacjach, nowych dodatkach czy łatkach.