Home / Komputery Stacjonarne / Procesory / Nowe procesory AMD Carrizo zaprezentowane

Nowe procesory AMD Carrizo zaprezentowane

amd carrizo apu b

Procesory SoC AMD Carrizo szóstej generacji właśnie zostały zaprezentowane, zaznaczając tym samym po raz kolejny swój grunt w procesorach mobilnych.

Będący jednym z bardziej znaczących układów AMD, procesor ten oferuje usprawnioną wydajność w rach, w uzupełnieniu jeszcze mniejszego zużycia energii, niezwykle znaczącego elementu w pracy urządzeń mobilnych takich jak laptopy.

Te z kolei dzięki Corrizo będą w stanie wytrzymać cały dzień na baterii, przynajmniej na papierze (poczekamy na właściwe testy, które to potwierdzą, bądź zaprzeczą).

Procesory APU (Accelerated Processing Unit) AMD Corrizo są jednymi z pierwszych posiadających sprzętowe dekodowanie HEVC, dzięki czemu będą one w stanie umożliwić użytkownikowi strumieniowanie wideo z wyższą jakością i przy mniejszym zużyciu przepustowości łącza, w porównaniu do tradycyjnych kodeków H.264.

amd carrizo

Co więcej, Chorrizo został wyposażony w system architektury heterogenicznej (HSA) 1.0 oraz wspiera strefy bezpieczeństwa ARM TrustZone.

Linia nowych procesorów AMD Corrizo zaoferuje teraz do 12 rdzeni przetwarzających dane, w tym cztery rdzenie AMD „Excavator” oraz osiem Graphics Core Next (GCN), które w teorii powinny zaoszczędzić nam połowę zapotrzebowania na moc w porówaniu do poprzednika. Także wydajność w grach powinna się podwoić, twierdzi firma AMD.

AMD Carrizo APU a

W połączeniu z kartą graficzną Radeon R7, nowy procesor AMD będzie w stanie zwiększyć ilość wyświetlanych klatek nawet o 42 procent, wszystko dzięki zastosowanej technologii Dual Graphics, zaś konkurencyjna do NVIDII, technologia FreeSync zapobiec zacinaniu i rwaniu się obrazu.

Procesory AMD Corrizo zyskały teraz także wsparcie dla wielowątkowego API DirectX 12 oraz Mantle ‚Vulcan”, które jeszcze bardziej ma podnieść wydajność w grach na wyżyny.

Odtwarzanie wideo zostało również usprawnione, a to za sprawą pary technologii Perfect Picture i Steady Video. Dzięki nim filmy w rozdzielczości UHD (4K) powinny cechować się niezwykłą płynnością, wszystko dzięki pięciokrotnie lepszemu dekodowaniu obrazu, w porównaniu do jego przetwarzania tylko przez procesor główny.

Z dostępnych informacji wynika, że pierwsze laptopy wykorzystujące procesory AMD Corrizo pojawią się jeszcze w tym miesiącu.