Home / Aktualności / Nowe informacje nt. Lamborghini Cabrera

Nowe informacje nt. Lamborghini Cabrera

Lamborghini Cabrera
W sieci pojawiły się już kolejne wiadomości dotyczące nadchodzącego następcy Lamborghini Gallardo, który najprawdopodobniej otrzyma nazwę Cabrera. O zaawansowaniu prac nad najnowszym modelem Lamborghini świadczą uchwycone niedawno zdjęcia zamaskowanego samochodu firmy z Sant’Agata Bolognese na niemieckim torze Nurburgring.

W pierwszej kolejności w roku 2014 pojawi się wersja coupe, do której w następnym roku powinna dołączyć wersja cabrio. Oczywiście nie powinno w ofercie Lamborghini zabraknąć również specjalnego ”odchudzonego” modelu z serii Superleggera (już bazowa wersja będzie aż o 100 kg lżejsza od Gallardo).

Lamborghini Cabrera dysponować ma 5,2-litrowym silnikiem V10 o mocy około 600 KM. Z platformy, którą dysponuje opisywany samochód skorzysta również nowe Audi R8. Do jej produkcji wykorzystuje się takie komponenty jak włókna węglowe oraz aluminium. Oficjalna prezentacja tego mającego kosztować około 400 tys. dolarów supersamochodu nastąpi najprawdopodobniej na przyszłorocznych targach motoryzacyjnych w Detroit lub Genewie.

Źródło: Internet