Home / Aktualności / Nowa Toyota Yaris zadebiutuje już 9 sierpnia

Nowa Toyota Yaris zadebiutuje już 9 sierpnia

Nowa Toyota Yaris logo

W dniach 9 i 10 sierpnia 2014 w salonach Toyota odbędzie się światowa premiera najnowszego modelu Yaris. Maluch Japończyków przeszedł gruntowne modernizacje, które zdaniem jego producenta mają jeszcze małej Toyocie mają pozwolić jeszcze skuteczniej walczyć o klientów w mocno zatłoczonym segmencie B.

Nowa Toyota Yaris powita nas m.in. całkowicie zmienionym przodem, w którym motywem przewodnim jest znany z najnowszego modelu Aygo wielki „X”. Ponadto producent zdecydował się na zmianę kształtu tylnego zderzaka oraz kolorystyki tylnych lamp (diody LED). Zmiany nie ominęły też konsoli środkowej oraz poprawy jakości materiałów użytych do wykończenia wnętrza, a także zwiększeniu ilości miejsca wewnątrz kabiny.

Dodatkowo Toyota zadbała o poprawę właściwości jezdnych oraz wyciszenie wnętrza pojazdu. W przypadku poszczególnych wersji silnikowych cennik otwierają wersje z motorami benzynowymi, gdzie najtańsza wersja 1.0 69 KM kosztuje od 39 900 zł. Diesel oraz Hybryda kosztują odpowiednio od 56 100 zł (1.4 90 KM) oraz od 63 900 zł (Hybrid 100).

Nowa Toyota Yaris 02

Nowa Toyota Yaris 03

Nowa Toyota Yaris 04

Nowa Toyota Yaris cennik

Źródło: Toyota, Informacja własna

O użytkowniku Łukasz Szałas

Pasjonat motoryzacyjny i komputerowy. Wieloletnia praktyka w konfiguracji zestawów komputerowych poparta dogłębną wiedzą z zakresu informatyki.