Home / Aktualności / Nowa karta graficzna Inno3D GeForce GTX 1050 Compact celuje w małe obudowy

Nowa karta graficzna Inno3D GeForce GTX 1050 Compact celuje w małe obudowy

Gdy chce się zbudować lub zaktualizować komputer o niewielkich gabarytami, wybór się znacznie ogranicza, a szczególnie gdy weźmiemy również pod uwagę wydajność. Naprzeciw temu wyszła firma Inno3D prezentując kartę GeForce GTX 1050 Compact.

Opisywana tu karta jest pod wieloma względami standardowa. Częstotliwość, zarówno procesora graficznego, jak i pamięci mają wartości charakterystyczne dla modelu referencyjnego. Zwykle nie brzmiałoby to szczególnie imponująco, ale nie gdy spojrzy się na wymiary karty a dokładnie na 145 mm długości.  Dzięki temu zmieszczą ją nawet posiadacze miniaturowych obudów.

NVIDIA tworząc GPU GTX 1050 celowała w segment „casual gaming”. Okazjonalni gracze często zamiast wydawać duże pieniądze na kartę graficzną wolą produkt znacznie tańszy, a zapewniający wydajność odpowiednią do rozgrywki na średnich ustawieniach. Nie ma tu oczywiście mowy o grach w rozdzielczości 4K, ale 1080p, w któej Inno3D GeForce GTX 1050 Compact zapewni płynną animację.  Jeśli chodzi o rozdzielczość 4K to o ile jest ono wyzwaniem w grach, o tyle w filmach „mikrus” powinien dać sobie z nimi radę bez najmniejszego problemu. 

GTX 1050 Compact jakkolwiek niewielki, nie poświęca niskich temperatur kosztem swoich wymiarów. Cały bok urządzenia zajmuje wentylator, identyczny z tymi, które możemy znaleźć w zaawansowanej serii iChill. Ten pracuje sprawnie i cicho, a dzięki japońskim łożyskom powinien wytrzymać długi czas ciągłego działania. Przy projektowaniu tej karty nie zapomniano o wyjściach wideo, którym „Compact” posiada aż nadto – producent wyposażył ten model w jedno DL-DVI-D, HDMI 2.0  oraz DisplayPort 1.2.

Za kartę Inno3d GeForce GTX 1050 Compact przyjdzie nam zapłacić około  500 zł.

 

Dane techniczne:

  • Taktowanie rdzenia w trybie boost [MHz]: 1455
  • Taktowanie rdzenia [MHz]: 1354
  • Złącza: DL-DVI-D, HDMI 2.0 , DisplayPort 1.2
  • Ilość pamięci RAM: 2 GB
  • Rodzaj pamięci RAM: GDDR5
  • CUDA: 640
  • Rekomendowana moc zasilacza: 400W
  • Typ złącza: PCI-E 3.0 X16
  • Długość karty [mm]: 145

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.