Home / Aktualności / Nokia N1 czyli tablet od Nokii może pojawić się już 7 stycznia

Nokia N1 czyli tablet od Nokii może pojawić się już 7 stycznia

Nokia N1
Nokia N1 czyli pierwszy tablet od Nokii z systemem Android może pojawić się już 7 stycznia, lecz na razie jedynie na azjatyckim rynku a dokładnie w Chinach.

Kosztujący około 250 dolarów tablet Nokia N1 oferuje bardzo dobrą specyfikację jak za tą cenę, wręcz niemożliwą do osiągnięcia przez konkurencję. Mówimy tu o ekranie z rodzielczością 2048 x 1536 pikseli, czterordzeniowym procesorze Intel Atom Z3580 z zegarem 2,3GHz czy 2GB pamięci RAM i 32 GB pamięci masowej.

Także masywna jak na taki niewielki tablet bateria o pojemności 5300 mAh jest imponująca. Kamery również są mocną stroną Nokii N1, bowiem 5 MP z przodu, oraz 8 MP z tyłu z pewnością wystarczą zarówno do selfies jak i ogólnej fotografi z użyciem tego urządzenia.

Niestety wspomniana data 7 stycznia nie mówi za wiele. Czy tablet pojawi się wtedy w sklepach czy zostanie tylko zapowiedziany, tego niestety nie wiadomo. Także mile widziana byłaby informacja na temat ekspansji sprzedaży na pozostałe zakątki świata, w tym Polskę. Pozostaje cierpliwie czekać i mieć nadzieję, że tuż po nowym roku dowiemy się czegoś nowego.