Home / Aktualności / Nokia Lumia 2520. Idealny tablet z Windows 8.1?

Nokia Lumia 2520. Idealny tablet z Windows 8.1?

Nokia Lumia 2520 windows 8.1 tabletNokia Lumia 2520 to próba natarcia Microsoftu na rynek tabletów po raczej nieudanym Surface. Choć Surface 2 wydaje się już lepszym produktem to duża uwaga skupia się właśnie na Nokii z ich rozwiązaniem w postaci wspominanej Lumii 2520.

Nokia stworzyła tablet działający pod kontrolą systemu Windows 8.1 oferujący dobrodziejstwa ekranu IPS o przekątnej 10.1 cala i rozdzielczości 1080p.

Poza tym znajdziemy w nim procesor Qualcomm Snapdragon 800, będziemy mogli połączyć się z internetem za pomocą  4G LTE oraz robić zdjęcia czy nagrywać filmy z użyciem  kamery  6.7 MP. Do wideokonferencji do dyspozycji użytkownika pozostaje 2MP kamera z przodu urządzenia.

Nokia twierdzi, że jej nowy tablet posiada najjaśniejszy oraz najmniej odbijający światło ekran w tabletach dostępnych na rynku. Czy tak jednak jest pozostaje nam czekać na premierę tabletu oraz na testy. W międzyczasie proponujemy zapoznanie się z pełną specyfikacją tabletu Nokia Lumia 2520. Cena została ustalona na $499. Dostępności w Polsce jeszcze nie potwierdzono. Wiadomo natomiast, że pojawi się on w Anglii, USA oraz Finlandii jeszcze w tym roku.

O użytkowniku Łukasz Szałas

Pasjonat motoryzacyjny i komputerowy. Wieloletnia praktyka w konfiguracji zestawów komputerowych poparta dogłębną wiedzą z zakresu informatyki.