Home / Aktualności / Nintendo 2DS niekoniecznie mobilna konsola do gier

Nintendo 2DS niekoniecznie mobilna konsola do gier

Nintendo 2DS
Jeśli uważaliście, ze konsola Nintendo 3DS jest za droga ale podobały wam się gry na nia to Nintendo przygotowało tańsza odmianę swojej przenośnej konsoli nazwanej 2DS. Jak to zwykle w życiu bywa coś jest kosztem czegoś i tak tez jest w tym przypadku. Pytanie nasuwające się przy okazji tej premiery to czy użytkownicy poświecą mala różnice cenowa (ok. 200-300zl) kosztem mobilności oraz możliwości grania w tytuły 3D.

Konsola Nintendo 2DS nie jest składaną tak jak jej droższy odpowiednik ale posiada takie same rozmieszczenie przycisków kontrolera. W sprzedaży ma się pojawić już 12 października wraz z promocyjnymi zestawami zawierającymi gry  Pokemon X i Pokemon Y. W dniu premiery dostępne będą kolory takie jak czerwony, czarny oraz niebieski.

Kupując 2DS będziemy w stanie grac we wszystkie gry z 3DSa czyli w ponad 2 tysiące tytułów w tym dostępne do pobrania.  Według producenta przed sezonem świątecznym przygotowane jest wydanie dużej ilości nowych tytułów. Ma to być największa ich ilość w historii firmy Nintendo.

Wydaje nam się, ze Nintendo na ślepo próbuje odzyskać stracona pozycje na rynku gier. Prezentacje na E3 w tym roku były sporym zawodem nie tylko dla fanów ale również dla branży. Stalo się tak nie tylko z powodu braku jakichkolwiek premier sprzętowych ale również bardzo malej liczby premierowej biblioteki gier na konsole tego koncernu. Nie wydaje nam się również aby klienci zdecydowali się na 2DS tylko ze względu na nieco tańsza cenę urządzenia ale oczywiście czas pokaże. Zawsze bowiem można wyłączyć za pomocą suwaka funkcję 3D w Nintendo 3DS. A czy wy rozważylibyście jej zakup?