Home / Aktualności / Najciekawsze premiery gier marzec 2015

Najciekawsze premiery gier marzec 2015

najciekawsze premiery gier marzec 2015 thumb
Witamy gorąco w marcowym zestawieniu najciekawszych premier gier na komputery I console. Mamy nadzieję, że jesteśmy dziś w takim samym o ile nie większym gronie pomimo zimowych zamieci.

Jak tam wam idzie granie w gry z poprzedniego miesiąca? Dobrze? Acha, zatem bardzo nas to cieszy gdyż w tym miesiącu jest również całkiem sporo dobrych tytułów.

Zapewne wielu graczy oczekujących premiery gry GTA V na komputery PC poczuje się rozczarowana lub nawet zirytowana gdyż premierę tej gry przewidziano najpierw na styczeń, luty, marzec a teraz jak się okazuje na 14 marca (naprawdę?!). Wśród powodów odnośnie przesunięcia znów pojawiła się troska o doszlifowanie gry. Prościej byłoby chyba kupić konsolę, nieprawdaż.

No nic, nie przedłużając – łyk kawy, ciastko w dłoń i zobaczmy, co nam się szykuje w marcu. Prezentowane tu gry możecie również zobaczyć w wersji wideo.


Helldivers – PS3 / PS4 / PSV – Premiera 3 marzec

Helldivers PS4

Helldivers to zręcznościowa strzelanka kosmiczna ukierunkowana na zabawę w czteroosobowym składzie, choć kampanie w grze można również ukończyć samemu.

W grze przenosimy się do przyszłości i wcielamy w członków tytułowego oddziału Helldivers, którym będziemy kierować patrząc z góry.

Jako,  że głównym zadaniem elitarnego zespołu będzie ratowanie ziemi z oprawy kosmitów, a

Walka w grze odbywa się w cyklach trwających po kilka tygodni a po zakończeniu każdego następuje jej podsumowanie. Twórcy gry zdecydował, że na podstawie wyników walki kreowane są kolejne wydarzenia.

Podoba nam się takie podejście gdyż wprowadza nieco świeżości i nieprzewidywalności do rozgrywki.


ScreamRide – XBOX 360 / XONE – Premiera 3 marzec

screamride
ScreamRide czyli ekskluzywna gra ze stajni Microsoftu to wbrew temu co myślą co niektórzy nie kolejne wcielenie Theme Park.

Choć także i tu będziemy tworzyć wesołe (ale chyba tylko dla nas) miasteczko, to będzie ono stanowiło tylko jeden z dwóch elementów eksperymentu.

O nie, nie, nie o eksperymenty z drugiej wojny światowej nam chodzi. Raczej o testowanie wytrzymałości odwiedzających nasz park, którzy mogą mieć nieco mieszane uczucia opuszczając nasze atrakcje (jeśli do tego dożyją). Ale zobaczcie sami, co się szykuje, gdyż nawet my byliśmy mocno zszokowani oglądając zwiastun tej gry.


Mario vs. Donkey Kong: Tipping Stars – Nintendo 3DS – Premiera 5 marzec

Mario vs. Donkey Kong Tipping Stars
Ej Mario! Oj przepraszam, to przez te filmiki w internecie, które ostatnio oglądałem. Wracajmy zatem do tematu.

W grze przyjdzie nam przedrzeć się przez szereg poziomów, w których dotarcie do celu wymaga obmyślenia sytuacji i pokonania napotkanych przeszkód. Typowa platformówka w wykonaniu Nintendo, z typowymi dla nich postaciami – Mario, Księżniczka, Donkey Kong i pozostała swita. Gra w żadnym wypadku nie jest zła, ale nie wprowadza też niczego w miarę rewolucyjnego.

Pady w dłoń i klikamy. Klikam ja, klikasz ty, klikam ja, klikasz ty – rozumiecie schemat?


Zombie Army Trilogy – PC / PS4 / XONE – Premiera 6 marzec

Zombie Army Trilogy
O jak miło! A juz myślałem, że umarlaki „wymarły”, no, ale co to mogłoby być za zestawienie bez przedstawiciela gatunku Zombi.

Zombie Army Trilogy to zestaw dwóch pierwszych, odświeżonych części z serii Sniper Elite: Nazi Zombie Army, uzupełnionych trzecią kampanią.

W grze będziemy musieli przejąć kontrolę nad żołnierzami walczącymi z niezliczoną ilością zombie zarówno w trybie kampanii, Hordy, czy ko-operacji dla maksymalnie czterech graczy.

Podczas zabawy twórcy gry oddali w nasze ręce głównie karabiny snajperskie oraz możliwość zastawiania rozmaitych wybuchowe pułapki. W grze jest łącznie ponad dwadzieścia pięć rodzajów uzbrojenia, co gwarantuje piekielnie dobrą zabawę przy wykańczaniu umarlaków.


Shelter 2 – PC – Premiera 9 marzec

Shetler 2
Niektórzy lubią symulatory jazdy, inni walki a jeszcze innym radość sprawia symulacja kozy. Tym ostatnim właśnie z pewnością przypadnie do gustu ta właśnie premiera, w której przyjdzie nam się wcielić w samicę rysia.

Tak tak, już widzę las rąk i ślinotok u prawie wszystkich oglądających ten zwiastun. Wreszcie będziecie mogli zobaczyć to o czym opowiadał kiedyś Tony Halik, z nieco innej perspektywy.

Naszym celem w grze będzie przygotowanie legowiska i zadbanie o prawidłowy rozwój oraz bezpieczeństwo naszego potomstwa. Twórcy postawili duży nacisk na odwzorowanie życia gatunku rysia, kładąc nacisk na elementy survivalowe i aspekt macierzyństwa.

Miłośnicy Call of Duty, odłożyć giwery i do surviwalu w pełnym tego słowa znaczeniu.


Assassin’s Creed: Rogue – PC – Premiera 10 marca (Świat) / 12 marca (Polska)

Assassins Creed Rogue
Wow, wow, wow… a co ja tu widze! Assassin’s Creed: Rogue na komputery PC? To nie może być prawda. Gra, która od bardzo dawna była na konsolach I jej pierwotne plany nie uwzględniały pecetów w końcu trafiła na blaszaki.

OK, a teraz już całkiem na poważnie. Akcja tej części Assasina rozgrywa się w drugiej połowie XVIII wieku, podczas tzw. Wojny Siedmioletniej. Głównym bohaterem jest tu Shay Patrick Cormac, reprezentant zakonu asasynów, który w wyniku zrządzenia losu przechodzi na drugą stronę rozpoczynając współpracę z templariuszami.

Polowanie na przedstawicieli klanu zabójców mające miejsce w Nowym Jorku, Dolinie Rzeki w północnej części północnoamerykańskiego kontynentu czy na wodach Oceanu Atlantyckiego, to główne aczkolwiek nie najciekawsze elementy rozgrywki.

Ciekawe jest bowiem to, że nasi przeciwnicy mogą tak jak my atakować z powietrza, wykorzystywać elementy otoczenia jako kryjówkę, czy będąc na morzu dokonywać abordażu statku należącego do gracza (element zapożyczony z części Black Flag).


Cities: Skylines – PC – Premiera 10 marca (Polska)

Cities Skylines
Cities: Skylines to gra strategiczno-ekonomiczna będąca może nie bezpośrednio, ale w dużej części konkurentem serii Sim City.

Głównym celem zabawy w tej grze jest między innymi budowanie miast, ale to oczywiście nie wszystko, ponieważ podczas rozgrywki musimy myśleć o naszych podwładnych, oj przepraszam miałem na myśli mieszkańców, dbać o finanse pozwalające na dalsze inwestycje i nie tylko. Oczywiście powinniśmy odpowiednio zrekompensować nasz wysiłek odpowiednim przelewem na nasze wirtualne konto.

Budowane metropolie na mapach sięgają nawet 36 km kwadratowych, lecz nie to powinno być dla was najważniejsze, gdyż sprawne działanie systemu administracji miejskiej, stały dopływ gotówki, podatki czy stosunki pomiędzy klasami społecznymi są równie jeśli nie ważniejsze.


Devil May Cry Definitive Edition – PS4 / XONE – Premiera 10 marca

Devil May Cry Definitive Edition
Chłopaki nie płaczą, a diabeł może? Coś tu nie tak, ale nie będę się znów upierał na błahostce.

Tytuł będący odświeżonym kotlecikiem z jednej z najsłynniejszych marek sygnowanych przez Capcom, przenosi nas akcją równolegle do dwóch światów – ludzkiego i piekielnego, skąd przez między wymiarowe bramy przedostają się hordy demonów.

Temu niebezpieczeństwu stawić czoła może tylko bezkompromisowy i żądny zemsty wojownik. Wiem wiem, o kim myślicie. I nie jest to znów ani Chuck Norris, ani Van Damme ani tym bardziej Bruce Lee, lecz Dante.

Chłopaka cechują nietuzinkowe umiejętności w posługiwaniu się wszelkiego rodzaju bronią, które są jak zbawienie przy zagrożeniu z innego wymiaru. Jednym z ciekawszych elementów tej gry jest możliwość aktywacji dwóch specjalnych trybów – anielskiego i demonicznego.

Tym jakże tajemniczym akcentem zostawimy, co niektórych w niepewności, a tym samym może zachęcimy do kupna tej gry po premierze.


Ori and the Blind Forest – PC – Premiera 11 marca

Ori and the Blind Forest
Jedna z bardziej ciekawych w naszym zestawieniu dwuwymiarowa gra platformowa z elementami RPG, która cechuje się nie tylko przepiękną grafiką, lecz również wciągającą akcją.

W grze wcielimy się w ducha lasu o imieniu Ori, który podczas swojej długiej podróży będzie starał się dowiedzieć czegoś więcej o samym sobie oraz otaczającym go świecie.

Mnóstwo ukrytych przejść i skrótów, niespodzianki oraz sekrety to jedne z części układanki tej nietypowej produkcji dla adeptów filozofii i magii (bez skojarzeń z Harrym Potterem).

Produkcja wspiera rozdzielczość 1080p i działa w 60 klatkach na sekundę, co w połączeniu ze wspomnianą oprawą graficzną robi piorunujące wrażenie.


Mario Party 10 – Nintendo Wii U – Premiera 12 marca

Mario Party 10
Ej Mario! No ja nie mogę. Za każdym razem gdy słyszę o tym sympatycznym hydrauliku, bierze mnie niepochamowana chęć na jego akcent.

Będąca kolejną odsłona popularnej serii zręcznościowych gier Nintendo, Mario Party 10 zapewni godziny zabawy nie tylko dla najmłodszych, ale całych rodzin. Jest tak chociażby dlatego, że położono tu nacisk na rozgrywkę wieloosobową.

Zabawa będzie się opierała na braniu udziału w rozmaitych mini gierkach i po raz pierwszy w historii pozwali nam się wcielić w złego Bowsera (jej!).

Jeden z graczy kieruje poczynaniami antagonisty przy użyciu kontrolera Wii U, a pozostałe cztery osoby sterują postaciami dzięki padom Wii Remote.

No tak, ale ja naprawdę nie mam pojęcia jak zmusicie całą rodzinę (lub znajomych do takiego wysiłku). Niemniej życzę w tym i w samej rozgrywce powodzenia, gdyż z pewnością będzie wam ono potrzebne.


Code Name: S.T.E.A.M. – Nintendo 3DS – Premiera 13 marca

Code Name S.T.E.A.M
Code Name: S.T.E.A.M. to produkcja z innej beczki, którą twórcy określili mianem „inspirowanej steampunkiem, i opartej na systemie turowym strategicznej gry akcji”. To chyba by wszystko wyjaśniało.

Jeśli nie to napomnę, że akcja gry toczy się w XIX-wiecznym Londynie, a naszym zadaniem jest odparcie niebezpieczeństwa w postaci agresywnych istot z kosmosu, kierując oddziałem czterech żołnierzy z elitarnej formacji S.T.E.A.M. (Grupy Uderzeniowej Eliminującej Obce Zagrożenie).

Nie wiem jak was ale nachodzi mnie wrażenie, że ktoś skrzyżował BioShock Infinite z serią UFO. Niemniej jednak i tak ciekawa produkcja na mobilne Nintendo 3DS, pod którą się podpisuję czterema łapami 😉


Battlefield Hardline – PC / X360/ XONE / PS3 / PS4 – Premiera 19 marca

Battlefield Hardline
Battlefield Hardline czyli produkcja, która tak naprawdę powinna pojawić się równolegle z Call Of Dyty: Advanced Warfare chociażby ze względu na odwieczną rywalizację pomiędzy oboma seriami.

Niemniej jednak witamy serdecznie tą produkcję w naszym zestawieniu, i mamy nadzieję, że dorówna ona opowiadaniom jakie krążą w internecie na jej temat.

Będącą odrębną podserią należącą do rodziny gra skupia się na walce oddziałów specjalnych policji z organizacją przestępczą. Chciałbym w tym miejscu wspomnieć, iż choć możemy grać w misję solo, to ta produkcja jest stworzona do trybu wieloosobowego, koniec kropka.

Gracz wciela się tu w Nicka Mendozę, młodego detektywa z Miami, który wyrusza na osobistą wendettę po Stanach Zjednoczonych, wymierzoną przeciwko swoim byłym partnerom, którym chęć szybkiego wzbogacenia się przewróciła nieco w łepetynach.

Znów nachodzi mnie deja vu, że gdzieś już tą bajkę widziałem. Musiało to być kiedyś w kinie o ile się nie mylę. No nic, oglądajcie zwiastun i już wam nie przeszkadzam.

Final Fantasy Type-0 HD – PS4 – Premiera 17 marca (Świat) / 20 marca (Polska)

Final Fantasy Type-0 HD
Odświeżona wersja jednej z części gry Final Fantasy – Type-0, została przygotowana z myślą o konsolach nowej generacji i smakoszom gatunku jRPG z akcją osadzoną w świecie Orience.

W grze dwunastu adeptów magicznej akademii starać się będzie ze wszystkich sił obronić wyspiarskie królestwo Suzaku przed agresją ze strony imperium Milites.

Brzmi nieźle, ale jak zwykle wszystko okaże się w praniu. A tak na poważnie to każda dostępnych postaci charakteryzuje się indywidualnym stylem walki, możliwością przyzwania na pomoc unikatowej magicznej istoty czy odmiennymi cechami charakteru, co z system turowym z jakim mamy do czynienia w grze stanowi ciekawą kombinację.


Worlds of Magic – PC – Premiera 19 marca

Worlds of Magic
Świat magii lub jak by to powiedział Sherlock Holmes – Worlds of Magic to kolejna magiczna gra w naszym zestawieniu premier marca.

Toczy się w fantastycznym uniwersum akcja tej gry, ukazuje zażartą walkę o dominację przy użyciu magii i miecza.

Zbudowany z wielu wymiarów świat gry generowany jest losowo, co zapewnia niepowtarzalność każdej rozgrywki.

Sam gracz musi rozbudowywać posiadane przez siebie zaplecze produkcyjno-ekonomiczne a także rozwijać technologie, aby być w stanie rekrutować jednostki i zdobywać nowe terytoria.

Gra się w tą grę lepiej niż się o niej opowiada, a zatem jeśli zostanie wam nieco grosza, to polecamy ją kupić.


OlliOlli – 3DS / WiiU / XONE – Premiera 20 marca

OlliOlli
Olliolli to dość prosta zręcznościówką z elementami platformowymi i zaawansowaną grafiką dzięki, której możemy wcielić się w skatera wykonującego niebezpieczne triki. Prosimy zatem o nie regulowanie odbiorników.

Gracze wcielają się w postać deskorolkowca, który w trakcie rozgrywki zawsze porusza się w kierunku prawej strony ekranu i nie może zawracać, czy też się zatrzymać.

Sterowanie w grze opiera się na wykorzystaniu gałki analogowej i przycisków, co znacznie ułatwia (lub utrudnia w zależności od naszego doświadczenia), wykonywanie różnych sztuczek, za które jesteśmy odpowiednio nagradzani punktami.


RIDE – PC / X360 / PS3 / PS4 / XONE – Premiera 20 marca

Ride Bandai Namco
RIDE to symulator wyścigów motocyklowych a za jego produkcją stoi studio Milestone, mające na swoim koncie takie gry jak Superbike czy MotoGP.

W grze do dyspozycji oddano ok. 100 maszyn, w tym kilka motocykli elektrycznych,  które podzielono na cztery kategorie – Suberbike, Supersport, Naked oraz historyczne.

Jeśli zaś chodzi o trasy, to postarano się tu zarówno o tradycyjne tory wyścigowe, jak i przerobione na potrzeby wyścigów ulice czy nawet dwa tory znajdujące się w miejskiej dżungli.

Duża zaletą RIDE jest rozbudowany system modyfikowania maszyn, pozwalający na zmianę praktycznie każdego ich elementu, w tym m.in. wyglądu zewnętrznego, co znacznie podnosi realizm samej gry.

Choć w grę można grać w pojedynkę, to warto skusić się na tryb wieloosobowy, w którym udział może wziąć nawet 12 osób.


Bloodborne – PS4 – Premiera 24 marca

Bloodborne
Bloodborne to jeden ekskluzywnych tytułów na PS4 mających być duchowym następcą serii Dark Souls.

Akcja gry rozgrywa się w przytłaczającym i ponurym Yharnam. Mieszkańców tej nieprzyjaznej metropolii dotknęła tajemnicza plaga, która zamieniła ich w oszalałe i przerażające bestie.

W tym RPG akcja przedstawiona jest z perspektywy trzeciej osoby, a przygodę musimy rozpocząć tworząc swoją postać od podstaw. Co ważne, podczas gdy w lewej ręce dzierżyć będziemy broń palną, to prawa służyć nam będzie do wymachiwania bronią białą, co jest nieco nowatorskim posunięciem. To z kolei powoduje konieczność parowania ciosów, stosowania uników oraz szybkich kontrataków.


Pillars of Eternity – PC – Premiera 26 marca

Pillars of Eternity
Łączącą najlepsze cechy takich klasyków gatunku jak Baldur’s Gate, Icewind Dale,Planescape Torment czy Fallout gra Pillars of Eternity gra z gatunku cRPG.

Będziemy w niej odwiedzać szereg mistycznych krain, a każda kraina charakteryzować się będzie odmiennym rodzajem przeciwników. Co lepsze podróżując napotkamy także postacie, które będą nam zlecały pewne zadania a w niektórych przypadkach nawet do nas dołączyć.

Gra oferuje także funckjęaktywnej pauzy podczas walki, która przyda się w dokładnym zaplanowaniu akcji podejmowane przez członków naszej drużyny.

Z tego co zdążyłem się zorientować, gra ma naprawdę spory potencjał, i zdradzając wam za dużo szczegółów, popsułbym co niektórym dobrą zabawę.


Magnetic: CageClosed – PC / PS4 / XONE – Premiera 30 marca

Magnetic Cage Closed
Ostatnią premierą w naszym zestawieniu najciekawszych premier miesiąca marca jest Magnetic: CageClosed.

Wzorowana na takich grach, jak Portal, Portal 2 czyThe Talos Principle, która miała niedawno premierę, gra oferuje autentyczne wyzwania i wiele niespodzianek, część których będzie dziełem podglądającego nas psychopatyczny nadzorca więzienia.

Niechcący zdradziłem wam klimat gry, który przedstawia realia więzienne a nas wciela jednego z nielicznie tam osadzonych skazańców, mającego za zadanie wydostać się na zewnątrz.

Odpowiednia interakcja z otaczającym nas światem pozwala na rozwiązanie zagadek, a co najciekawsze sposobów na nie jest co najmniej kilka, tym samym jeszcze bardziej urozmaicając nasza rozgrywkę.


No i jak to zwykle bywa, wszystko co dobre szybko się kończy. Tak jak nasze zestawienie na marzec.

Mamy tylko nadzieję, że gry, które wam tutaj poleciliśmy nie zostaną ukończone tak szybko, tym samym sprawiając, że wydanie ciężko zarobionych pieniędzy nie będzie tak bardzo ciążyło na waszym sumieniu.