Home / Aktualności / Najbardziej oczekiwane gry 2018 na PC i konsole

Najbardziej oczekiwane gry 2018 na PC i konsole

Do końca 2017, a tym samym początku 2018 roku pozostało dosłownie kilka dni. Mając za sobą znakomite gry oczekujemy na nowe, które pojawią się na rynku z nowym rokiem. Z poniższej listy zauważycie kilku „pewniaków”, gry, które zostały zapowiedziane w zeszłym (obecnym jeszcze) roku i które mają już za sobą testy (jak chociażby Monster Hunter World). Część zaś musiała nas zadowolić kilkoma fotkami (mowa tu chociażby o Red Dead Redemption 2). Co by nie było w tym roku nie zabraknie emocji.

Far Cry 5

Produkcja: Ubsioft

Platformy: PC, PS4, Xbox One

Data premiery: Marzec 2018

Najbardziej ulubiona cechy serii Far Cry czyli nieprzewidywalność powróci po raz kolejny. W FC 5 będziemy mogli niemal dosłownie spalić cały otaczający nas świat, przy użyciu sporego wachlarza broni czy pojazdów. Jeśli lubicie mieć wszystko pod kontrolą to gra ta nie będzie dla was. Wspomniany chaos jeszcze bardziej uatrakcyjnia kolejną odsłonę Far Craya, aczkolwiek religijna otoczka może nie każdemu przypaść do gustu.

Hunt: Showdown

Producent: Crytek

Platforma: PC

Data premiery: Zima 2018

Gra praktycznie”martwa” przez ostatnie dwa lata została pobudzona do życia i jeśli nic się nie zmieni, pojawi si na PC i konsole już w przyszłym roku. Nawiązujący po części do serii Left 4 Dead shooter zapożycza również niektóre elementy z takich produkcji jak PUBG, DayZ, Escape from Tarkov czy Monster Hunter. To nie jest niemniej niczym złym, gdyż jak możecie zauważyć z powyższego zwiastunu gra oferuje niesamowitą atmosferę a to dzięki szerokiemu wachlarzowi broni, potworów oraz powodującej „gęsią skórkę” oprawie dźwiękowej.

 

Monster Hunter World

Producent: Capcom

Platforma: PC, PS4, Xbox One

Data premiery 26 stycznia  (konsole), 2018 (PC)

Monster Hunter, gra która już w 2017 wzbudziła sporo emocji i zgromadziła pokaźną rzeszę fanów na całym świecie pojawi się już na początku przyszłego roku, czyli praktycznie za miesiąc. Tak jak nasza poprzednia propozycja, tak i ta gra, zapewni nie małą dawkę emocji dzięki realistycznej grafice, wpasowanej w akcję muzyce oraz potworom, których staniemy się celem. 

 

Red Dead Redemption 2

Producent: Rockstar

Platforma: PC, PS4, Xbox One

Data premiery: Wiosna 2018

Red Dead Redemption 2, tak tak. Gra tajemnicza jak strefa 51 w Stanach zjednoczonych pojawi się w końcu pod koniec marca o ile znany z przesunięć swoich premier Rockstar nie zmieni daty premiery np. na 2019. Jeśli gra pojawi się za kilka miesięcy, zaoferuje nam otwarty świat dzikiego zachodu a w nim wiele misji takich jak ochrona mieszkańców, barowe pojedynki czy obrabowanie banku.

 

 

Sea of Thieves

Producent: Rare

Platforma: PC, Xbox One

Data premiery: 20 marca

Flagowa gra Xboxa, Sea of Thieves to również ciekawa gra pomimo braku w niej potworów. W zamian będziemy musieli współpracować z naszymi kompanami piratami i stawiać czoła wrogim statkom. Grafikanie jest może tak realistyczna jak w powyższych produkcjach, ale gra Microsoftu nadrabia aspektami co-op. Namiastkę rozgrywki można zobaczyć na powyższym filmiku.

 

Anthem

Producent: BioWare

Platforma: PC, PS4, Xbox One

Data premiery: Późny 2018

Nieźle zapowiadająca się produkcja studia Bioware, Anthem to futurystyczna gra, w której wcielimy się w latającego agenta rodem z Crysisa. Wszyscy fani RPG z mocnym sprzętem powinni mieć tą grę na radarze, szczególnie ci lubujący się w takich produkcjach jak Destiny czy The Division. 

Oto najciekawsze naszym zdaniem gry, które pojawią się już w przyszłym roku. Jesteśmy ciekawi czy wy macie swoich faworytów, których powinniśmy uwzględnić w tym zestawieniu. Dajcie nam znać a z przyjemnością je dla was tu dodamy.

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.