Home / Aktualności / MWC 2015: Samsung Galaxy S6

MWC 2015: Samsung Galaxy S6

Samsung-Galaxy-S6-official-images-1

Samsung Galaxy S6 czyli z kolei flagowy smartfon Koreańczyków został w końcu dziś zaprezentowany i nie ma się co oszukiwać oferuje kilka usprawnień ale bez rewolucji na miarę Beatelsów.

Najnowszy flagowiec Samsunga zdecydowanie zyskał na jakości materiałów i choć wygląda w dużej mierze jak iPhone 6, to znacząco się od niego różni, w tym połączeniem metalu i szkła.

Pomimo, że pozbyto się wodoodporności, kart rozszerzeń pamięci czy możlwości wymiany baterii usprawniono przednią część smartfonu serwując Gorilla Glass 4 zabezpieczające przed zarysowaniem czy pęknięciem.

Samsung Galaxy S6 01
W smartfonie Samsung Galaxy S6 znalazł się ośmiordzeniowy, 64-bitowy procesor Exynos, który pozwolił na zmniejszenie rozmiarów przy lepszych osiągach, a ponadto 5,1 calowy ekran Super AMOLED oferuje teraz rozdzielczość QHD (577 PPI), co jest chyba rekordem na rynku, szczególnie przy takiej wielkości urządzenia. Ostry jak żyleta, że mężczyźni zapewne przestaną się tradycyjnie golić. Poza tym 3 GB pamięci nieco rozczarowuje, gdyż jak idzie się na całość, to idzie się na całość. Nie pakuje się silnika V8 do auta z 14 calowymi kołami, czyż nie tak?

Po informacji o braku rozszerzeń pamięci masowej w S6, należy nadmienić, że teraz smartfon ten będzie oferowany w wariantach 32GB, 64GB i 128 GB, a bateria 2550mAh jest mniejsza niż 2800mAh ogniwo, które siedzi w Galaxy S5. Bateria ma być jednak ładowana bezprzewodowo, co jest plusem jednak nie rekompensującym mniejszą jej pojemność.

I tu nasuwa się pewnie poważna obawa wielu z was czytających tą wiadomość. Ekran z wiekszą rozdzielczością, szybszy procesor i mniejsza bateria? Jeśli wierzyć Samsungowi Galaxy S6 oferować ma jeszcze bardziej zaawansowane zarządzanie oszczędzania energią. Poczekamy, zobaczymy.

Problem znany z S5 w postaci kiepskiej efektywności czytnika linii papilarnych został tu również rozwiązany. W Galaxy S6 pojawił się on w postaci podobnej do iPhone 5 / 5 S, co bardzo nas i zapewne wielu z was cieszy.

Samsung Galaxy S6 02
Jak można było podejrzewać dosłuchując się pogłosek czy patrząc na firmę Apple, którą Samsung wydaje się kopiować na każdym kroku, jest zawarcie w tym smartfonie systemu płatnośći Samsung Pay (aka. Apple Pay). Jednak pomimo możliwości udawania paska magnetycznego naszej karty, może on również używać modułu NFC do płatności. Spory plus.

Samsung Galaxy S6 03

Najlepsze zostawiliśmy na koniec, czyli kamery jakie znalazły się w S6. Samsung znów sięgnął do rękawa usprawnień znanych z poprzedniego modelu i zawarł tu 16 MP kamerę główną, notabene nieco ją tweekując w postaci przesłony f1.9 czy możliwości łapania do 34% więcej światła. Oferuje ona co więcej funkcję automatyczne HDR, optyczna stabilizację obrazu czy automatyczne śledzenie twarzy, zwierząt lub innych ruchomych obiektów, które będziemy fotografować.

Samsung-Galaxy-S6-official-images-4-1024x928

Przednia kamera dostała „powerupa” i tym razem jest ona 5 MP, oferując lepszą jakość zdjęć przy słabym oświetleniu czy szybszą migawkę. Bonusem jest i tu zawarcie HDR, które ma zdecydowanie podnieść jakość zdjęć selfies.

Z kamerą związana jest również inna ciekawa funkcja ala iPhone, a mianowicie filmy slow-mo, które mogą mieć nawet 240 klatek na sekundę. Niestety nie wiemy czy przy rozdzielczości 2K czy mniejszej.

Podsumowując, widzimy że Samsung Galaxy S6 chce być na językach i w kieszeni jak największej liczby osób poprzez jeden z lepszych ekranów na rynku oraz nieco zmieniony wygląd. Poświęca on jednak dosyć dużo w postaci baterii, braku kart rozszerzeń czyli tego, co stanowiło powód zakupu urządzeń tej marki. HTC One M9 wróciło do kart micro SD, pytanie więc dlaczego Samsung zdecydował się ich pozbyć. Zawsze to tańsze rozwiązanie niż kupno bardziej pojemnego smartfonu.