Home / Aktualności / MWC 2015: konsola NVIDIA Shield – konsola od giganta kart graficznych

MWC 2015: konsola NVIDIA Shield – konsola od giganta kart graficznych

Konsola NVIDIA Shield

Konsola NVIDIA Shield czyli kontratak na konsolę Microsoftu jak możecie zobaczyć poniżej to kolejna propozycja na zabicie wolnego czasu przed telewizorem. Dziwi jednak porównanie jej do Xboxa 360, konsoli sprzed 10 lat. Trochę to niepoważne, nie uważacie?

PlayStation 3 dla porównania pobierała 190-380W, oferowała moc graficzną 218 GFLOPS a jej pamięć to również 512 MB (256MB XDR Main RAM @3.2GHz oraz 256MB GDDR3 VRAM @700MHz).

Konsola NVIDIA Shield 01
Wyposażona w jeden z mocniejszych procesorów mobilnych Tegra K1, konsola korzysta również z procesora graficznego Maxwell i wspierana jest 3 GB pamięci RAM. Standardowo znalazło się tam również 16 GB pamięci masowej i gniazdo rozszerzeń micro SD.

Konsola NVIDIA Shield będzie używać systemu Android TV oraz serwisu NVIDIA grid będącą usługą strumieniowego przesyłania gier z chmury. Co to oznacza? A więc nic innego jak przesyłanie gier z chmury w jakości 1080p przy 60 klatkach na sekundę. Co więcej, gry będą się uruchamiały błyskawicznie (zapewne jeśli mamy szybkie łącze internetowe) a filmy w rozdzielczości 4K oferowały bogactwo szczegółów i.

Streaming service NVIDIA Grid

Tak więc swoją moc konsola nie zawdzięcza do końca swoim podzespołom, lecz usłudze chmury, w której odpowiednio mocne komputery będą wszystko szybko przetwarzały.

Wśród innych ciekawostek odnośnie konsoli NVIDIA Shield możemy nadmienić, że ma ona pobierać 5W w stanie czuwania oraz 20 przy pełnym wykorzystaniu, co jest bardzo niewiele. Konsola jest niezwykle cienka bo mierząca 25 mm grubości, i dlatego do zestawu dołączany jest zasilacz zewnętrzny o mocy 40W. Waga konsoli to 654g.

NVIDIA będzie żądać za ten produkt 199 dolarów, lecz aby powiedzieć czy warto tyle wydać należy ją najpierw dobrze przetestować. Także w tym temacie pomocne były by informacje czy usługa strumieniowania gier będzie płatna, a jeśli tak to ile nas to będzie kosztować.