Home / Aktualności / MWC 2015: Atom x3, Atom X5 oraz Atom X7 czyli trzy mobilne procesory Intela

MWC 2015: Atom x3, Atom X5 oraz Atom X7 czyli trzy mobilne procesory Intela

intel-atom-x-3 x5 oraz i7
Intel Atom x3, Atom X5 oraz Atom X7 t trzy nowo zapowiedziane procesory mobilne, które ten producent chce wypromować a tym samym zobaczyć w coraz większej ilości smartfonów czy tabletów.

Czy tak się stanie zobaczymy. Naz razie wiemy, że nowe chipy kosztwać mają od 150 do 350 dolarów, co prawdę powiedziawszy nie bardzo przekłada się na razie na cenę urządzeń je wykorzystujących.

Wiemy jednak, iż Atom x3 znajdzie zastosowanie w budżetowych urządzeniach, Atom X5 w półprofesjonalnych a Atom X7 w tych z najwyższej półki. Wszystkie wspomniane procesory mają wspierać rozdzielczości do 2560 x 1600 pikseli.

64-bitowe procesory Atom X3 stanowić będą modele x3-C3130 (dwa rdzenie), x3-C3230RK (cztery rdzenie), oraz x3-C3440 (cztery rdzenie plus LTE), które oferować będą prędkości 1.4GHz.

Choć na razie nie wiemy jakie modele oraz prędkości będąstanowiły rodzinę procesorów Atom X5 czy X7, to wiemy że Intel będzie je wytwarzał w 14nm procesie technologicznym oraz wesprze je układem graficznym 8-mejgeneracji, oferującej dwukrotnie większą wydajność w stosunku do poprzednika.

Intel ma w planach szybką ekspasję mobilnego rynku w tym roku, ale pytaniem jest czy mu się to uda gdyż Qualcomm umieścił juz swoje procesory w prawie wszyskichflagowych smartfonach i tabletach. Nawet Samsung zdecydował się na swoje rozwiązania a nie korzystanie z konkurencji.

A co wy sądzicie o procesorach Intel Atom w urządzeniach mobilnych? Jak ważny dlawas jest procesor siedzący w waszym smartfonie czy tablecie?

intel-atom-x3-breakdown
Intel Atom X3 X5 X7